Grupa CANAL+, Grupa ITI oraz Grupa TVN finalizują strategiczne partnerstwo w Polsce

2012-11-30
Grupa CANAL +, Grupa ITI oraz Grupa TVN ogłaszają dziś zamknięcie transakcji strategicznego partnerstwa, w ramach którego połączą swoją działalność w Polsce w obszarze płatnej telewizji, a Grupa CANAL+ stanie się kluczowym akcjonariuszem Grupy TVN.

Dzięki połączeniu CYFRY + i platformy "n" powstanie nowa, wiodąca platforma DTH nc + z łączną bazą 2,5 mln abonentów. Grupa CANAL + będzie właścicielem 51% udziałów w nc+ , w rękach Grupy TVN i UPC pozostanie odpowiednio 32% i 17% udziałów.

Nowa firma zaoferuje swoim klientom najwyższej jakości rozrywkę, dzięki ekskluzywnej ofercie programowej i najnowocześniejszej technologii. Rezultatem fuzji będzie również osiągnięcie znaczącego efektu skali i wzrost wydajności. 

nc + odniesie znaczące korzyści z tytułu kontynuowania ścisłej współpracy z Grupą TVN, w szczególności w obszarze rozwoju kontentu i produkcji telewizyjnej. Partnerstwo zostanie wzmocnione przez Grupę CANAL +, która obok Grupy ITI będzie kluczowym akcjonariuszem Grupy TVN. 

W skład Zarządu nowej firmy wejdą: Prezes i Dyrektor Generalny Julien Verley oraz czworo członków - Beata Mońka (Wiceprezes Business Affairs, Communication, Branding), Christian Anting (Wiceprezes ds. Programowych i Produktu), Nicolas Dandoy (Wiceprezes ds. Finansowych) oraz Artur Przybysz (Wiceprezes ds. Sprzedaży i Logistyki).

Bertrand Meheut, Prezes Grupy CANAL + , powiedział: „Przełomowe, strategiczne partnerstwo z Grupą TVN, wiodącą spółką na polskim rynku medialnym oraz uruchomienie nc + to kamienie milowe w procesie dywersyfikacji i ekspansji Grupy CANAL +. Ta współpraca przyczyni się do dalszego poszerzenia naszej działalności na arenie międzynarodowej, wzmocni naszą pozycję w Polsce oraz przyspieszy tempo rozwoju.” 

Bruno Valsangiacomo, Prezydent Grupy ITI, powiedział: „Bardzo cieszymy się z perspektywy współpracy na polskim rynku płatnej oraz powszechnie dostępnej telewizji, gdzie wspólnie zajmujemy czołowe pozycje. Jako Grupa ITI wciąż będziemy zajmować się branżą telewizyjną i jesteśmy przekonani, że razem z Grupą CANAL+ i dzięki wspólnemu rozległemu doświadczeniu w zakresie mediów i treści, pozostaniemy innowatorami i liderami na pełnym wyzwań, ale atrakcyjnym i dynamicznie rozwijającym się polskim rynku”. 

Markus Tellenbach, Prezes Grupy TVN, oświadczył: „Połączenie n i CYFRY+ tworzy istotną wartość dla naszych akcjonariuszy i pozwala Grupie TVN odnieść korzyści ze strategicznej współpracy z Grupą CANAL+ , zabezpieczając jednocześnie dystrybucję treści TVN na wiodącej platformie płatnej telewizji premium nc+. Bardzo się cieszę, że Julien Verley dołączył do Grupy TVN i zgodził się objąć stanowisko Prezesa nc+. Jego głęboka znajomość branży i doświadczenie na polskim rynku płatnej telewizji, przy wsparciu zespołu menedżerów najwyższej klasy, gwarantuje płynne przeprowadzenie połączenia obu firm.” 

Julien Verley, Prezes nc+, dodał: „Fuzja ‘n’ i CYFRY + oznacza powstanie wiodącej platformy na bardzo konkurencyjnym rynku płatnej telewizji. Dzięki wyjątkowej, ekskluzywnej ofercie programowej, najnowocześniejszej technologii oraz doświadczonemu zespołowi, nowa platforma nc + będzie bardzo atrakcyjna dla wielu gospodarstw domowych w Polsce. Korzystając ze wsparcia dwóch wiodących spółek telewizyjnych, Grupy CANAL + oraz Grupy TVN, nc + zapewni sobie wszystkie niezbędne środki do rozwoju a klientom dostarczy najlepsze na rynku doświadczenia w kontakcie z tym wyjątkowym produktem.” 

Dokonana dzisiaj transakcja wiąże się z wniesieniem przez TVN "n" do CYFRY + w zamian za 32% udziałów w nowej, połączonej platformie cyfrowej nc +. Jednocześnie, Grupa CANAL + zapłaciła Grupie ITI 277 milionów euro za 40% udziałów w N-Vision, która pośrednio jest właścicielem 52,45% akcji Grupy TVN. Grupa ITI zachowa pozostałe 60% pakietu kontrolnego w N-Vision.

14 września transakcja otrzymała bezwarunkową zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>