Grand Prix Szwecji i start rundy rewanżowej ENEA Ekstraligi na żywo w nc+

2014-06-12
Dla fanów czarnego sportu śledzących na platformie nc+ zmagania najlepszych żużlowców świata zbliżający się weekend zapowiada się niezwykle ciekawie. W sobotę od 18:40 transmisja z Malilli gdzie na tor wyjadą zawodnicy walczący o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Niedziela, to z kolei początek rundy rewanżowej w ENEA Ekstralidze. Spośród spotkań 8. kolejki platforma nc+ transmitować będzie stracie Betardu Sparty Wrocław z Grupą Azoty Unią Tarnów oraz hit kolejki Fogo Unia Leszno – Unibax Toruń.

zuzel

Pierwszą z weekendowych transmisji żużlowych, które platforma nc+ zaplanowała dla kibiców będzie piąta odsłona prestiżowego cyklu Grand Prix. Tym razem najlepsi zawodnicy globu będą walczyć w Szwecji, na torze w Malilli. Turniej zapowiada się arcyciekawie ponieważ różnica pomiędzy pierwszym, a ósmym uczestnikiem cyklu to tylko osiem punktów. Tym samym wskazanie faworyta najbliższych zawodów  jak i zdobywcy tytułu jest zadaniem niezwykle trudnym. Transmisja od 18:40 w CANAL+ Sport.

- To już piąta odsłona tegorocznych zmagań w Grand Prix i wygląda na to, że głównym reżyserem może być pogoda. W szwedzkiej Malilli zapowiadane są opady deszczu, ale to żadne novum. Poza tym tamtejsi organizatorzy z klubu Dackarna wielokrotnie udowadniali, że potrafią sobie radzić z przygotowaniem nawierzchni wobec największych kaprysów aury. Polscy kibice liczyć mogą na dobry występ Polaków, we wtorkowych meczach ligi szwedzkiej Krzysztof Kasprzak i Jarosław Hampel zaprezentowali się wyśmienicie, ten ostatni nie zgubił nawet "oczka". Głównymi rywalami biało-czerwonych w walce o miejsca na podium powinni być obrońca tytułu Tai Woffinden z Anglii, który triumfował przed dwoma tygodniami w Pradze, będący również w znakomitej dyspozycji Australijczyk Darcy Ward oraz weteran GP, celujący w swój trzeci mistrzowski tytuł Amerykanin Greg Hancock. Warto pamiętać, iż od tego sezonu do klubu z Malilli przeniósł się trzykrotny mistrz świata Duńczyk Nicki Pedersen i jemu "własne śmieci" również mogą sprzyjać. Jedno jest pewne, na szwedzkiej prowincji emocji nie zabraknie, a widzowie mogą liczyć na wiele dobrego żużlowego ścigania – zapowiada dziennikarz nc+ Piotr Olkowicz, komentator sobotnich zawodów.

W niedzielę już o 16:00 rozpocznie się transmisja z meczów 8. kolejki ENEA Ekstraligi. Oznacza to, że od tego momentu żużlowcy będą walczyć o niezwykle cenne punkty bonusowe, które gwarantują walkę do ostatniego metra. Pierwszą z niedzielnych transmisji będzie rewanżowe spotkanie pomiędzy Betardem Spartą Wrocław, a Grupą Azoty Unią Tarnów. Czy wrocławianie będą wstanie pokrzyżować mistrzowskie ambicje „Jaskółek”? Na to pytanie kibice poznają odpowiedź śledząc transmisję w nSport. Zaraz po meczu w stolicy Dolnego Śląska na kibiców czarnego sportu czeka hit kolejki Fogo Unia Leszno – Unibax Toruń.  Przed tygodniem torunianie rozgromili „Byki” i są już na plusie. Co to oznacza przed niedzielnym rewanżem? Dla „Aniołów” jest to walka o 4. miejsce w tabeli dające możliwość walki o Drużynowe Mistrzostwo Polski, dla leszczynian to szansa na utrzymanie mocnej pozycji w górnej części tabeli.

Podsumowaniem 8. kolejki zajmie się Marcin Majewski wraz z zaproszonymi gośćmi w niedzielnym Magazynie ENEA Ekstraligi.

Najbliższe relacje żużlowe na antenie nc+:

sobota, 14 czerwca:

18:40 Grand Prix Szwecji, Malilla; CANAL+ Sport
studio: Gabriel Waliszko, Piotr Żyto
komentarz: Piotr Olkowicz, Jacek Gajewski; reporter: Łukasz Benz

niedziela, 15 czerwca:

16:00 Betard Sparta Wrocław - Grupa Azoty Unia Tarnów; nSport
studio: Michał Łopaciński 
komentarz: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz; reporter: Jakub Zborowski
18:30 Fogo Unia Leszno - Unibax Toruń; nSport
studio: Gabriel Waliszko, Piotr Rusiecki
komentarz: Piotr Olkowicz; reporter: Filip Adamus
22:00 Magazyn ENEA Ekstraligi 
gospodarz: Marcin Majewski

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>