GORĄCE WSPARCIE DLA ANDRZEJA BARGIELA NA LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE

2016-06-29


Duża grupa fanów himalaizmu i miłośników  wspierała Andrzeja Bargiela, ambasadora CANAL+ DISCOVERY, na warszawskim Okęciu przed jego wylotem do Kirgistanu, gdzie rozpocznie swoją wyprawę po tytuł Śnieżnej Pantery. Znanemu skialpiniście towarzyszyła ekipa CANAL+ DISCOVERY, która wraz z nim wybrała się na wschód, by nakręcić wyjątkową serię dokumentalną „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”. 

Na warszawskim Okęciu Andrzeja Bargiela wspierali zaproszeni przez CANAL+ DISCOVERY goście, fani himalaizmu skupieni w mediach społecznościowych, pracownicy nc+ oraz media.

- Jest to niezwykle mobilizujące, kiedy można zobaczyć dopingujących cię ludzi i chwilę z nimi porozmawiać. Zwłaszcza tuż przed tak dużym wyzwaniem. Wszystkim dziękuję za wsparcie i proszę - trzymajcie za mnie kciuki – powiedział Andrzej Bargiel tuż przed wylotem.

Spotkanie z fanami na lotnisku było mocnym, motywującym akcentem przed wylotem polskiego himalaisty do Kirgistanu. To właśnie tam rozpocznie on zmagania o pobicie rekordu świata w szybkości zdobycia Śnieżnej Pantery.  Śnieżna Pantera to prestiżowe wyróżnienie przyznawane za zdobycie pięciu siedmiotysięczników leżących na terenie dawnego ZSRR. Do grona tych szczytów zalicza się: szczyt Zwycięstwa (Pik Pobiedy, Dżengisz czokusu) – 7439 m n.p.m., Chan Tengri – 7010 m n.p.m., szczyt Ismaila Samaniego (d. Pik Komunizma) – 7495 m n.p.m., szczyt Korżeniewskiej – 7105 m n.p.m., szczyt Lenina (Szczyt Awicenny) – 7134 m n.p.m.

To wyzwanie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie polskiego himalaizmu.

Andrzej Bargiel planuje skompletować Śnieżną Panterą w 30 dni, czyli tym samym pobić rekord słynnego Denisa Urubki aż o 12 dni. Co więcej, polski himalaista planuje zjechać na nartach z każdego z wierzchołków,  w tym z dwóch, jako pierwszy człowiek na świecie. Wyczyn ten będzie jednym z najważniejszych wydarzeń wysokogórskich nie tylko w Polsce, ale także na świecie.

Wraz z znanym Zakopiańczykiem w wyprawę wyruszyła ekipa CANAL+ DISCOVERY. Kamery stacji będą nagrywały niemal każdy krok Andrzeja Bargiela – od ataków na szczyty, przez spotkania z lokalnymi mieszkańcami, po emocjonujące momenty w bazie i na szlaku. W efekcie powstanie seria dokumentalna „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, składająca się z ośmiu godzinnych odcinków. Premiera produkcji zaplanowana jest na jesień. Jest to najważniejsza tegoroczna pozycja programowa w CANAL+ DISCOVERY.

Wyprawę będzie można śledzić na stronie www.andrzejbargiel.canalplus.pl. Internauci zobaczą tam jej szczegóły i dodatkowe materiały fotograficzne oraz wideo dostarczane na bieżąco przez Andrzeja Bargiela. Himalaistę będzie można wspierać także na profilu CANAL+ DISCOVERY na Facebooku www.facebook.com/CANALplusDISCOVERY.

 


Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>