ENEA Ekstraliga: wielki finał sezonu w nc+

2013-09-19

Już w niedzielę poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w ENEA Ekstralidze. Wielkie emocje czekają kibiców w Zielonej Górze, mecz Stelmet Falubaz – Unibax Toruń wyłoni Mistrza Polski. Natomiast w Częstochowie o brązowe medale najlepszej żużlowej ligi świata walczyć będzie Dospel CKM Włókniarz z Unią Tarnów. Transmisja obu spotkań w kanale nSport.

enea 20.09

W najbliższy weekend wielki finał ENEA Ekstraligi. Kierujący redakcją żużlową nc+ Marcin Majewski ma nadzieję na rekord oglądalności. Tym bardziej, że tegoroczny finał jest bardzo zacięty, w pierwszym meczu triumfowali żużlowcy Unibaksu, ale przed rewanżem wywalczyli tylko trzypunktową zaliczkę. Czy uda im się ją obronić? Zapowiada się niesamowita walka i emocje!

majewski- Dzięki kanałom platformy nc+ aż 365 tys. widzów obejrzało pierwszy mecz finałowy. Była to najliczniejsza widownia w tym sezonie. Liczę na to, że rekord zostanie jednak pobity w niedzielę! Tegoroczne play-off’y przejdą do historii. Czekający nas decydujący mecz o złoto będzie jak wisienka na torcie wieńcząca wspaniały, niezwykle emocjonujący sezon – mówi Majewski.

Najlepsza żużlowa liga świata pokazana zostanie w ostatni weekend sezonu w wyjątkowej oprawie. Platforma nc+ przygotowała specjalne pasmo, które rozpocznie się już o 15:30 w nSport magazynem ENEA Ekstraligi nadawanym ze stadionu w Zielonej Górze.

- Realizację wielkiego finału przygotowujemy z wielkim rozmachem, będziemy badać nastroje i podgrzewać atmosferę przed, po i w trakcie meczu równolegle z obu miast. W Toruniu nasz reporter będzie śledzić finał wraz z kibicami „Aniołów”, a Robert Sitnicki przygotuje materiał pokazujący walkę o złoto od kulis. Oczywiście nie zabraknie wywiadów, sprawozdań i przede wszystkim tego, na co najbardziej czekają kibicie, czyli emocji. Wszystko, co będzie się wiązało z żużlem pokażemy na antenie nSport. To ważne, żeby kibice dostali od nas coś więcej, niż tylko relację, czeka nas przecież wielkie żużlowe święto! – zapowiada Marcin Majewski.

Najważniejszym wydarzeniem niedzieli będzie wieczorny mecz finałowy w Zielonej Górze. Żużlowcy Unibaksu przed rewanżem mają tylko trzypunktową zaliczkę. Dla Jarosława Hampela i spółki taka strata jest do odrobienia w trakcie jednego biegu, jednak nieobliczalny Darcy Ward, czy doświadczony Tomasz Gollob potrafią jeździć na każdym torze, co udowodnili podczas półfinału w Częstochowie. Transmisje spotkania o złoto poprzedzi studio nadawane od 18:15. Mecz Stelmet Falubaz Zielona Góra – Unibax Toruń komentować będą Piotr Olkowicz i Ryszard Dołomisiewicz. Po jego zakończeniu Marcin Majewski, wraz z gośćmi Krzysztofem Kasprzakiem i Piotrem Baronem podsumują ostatnie mecze ENEA Ekstraligi i zaproszą widzów na dekorację zwycięzców.

W trakcie transmisji nie zabraknie niespodzianek, reporter Robert Sitnicki przygotuje specjalny materiał, który pokaże finał „od kuchni”. Niedzielne pasmo żużlowe w nSport zakończy się o godzinie 22:00.

Przed najważniejszym spotkaniem sezonu widzowie zobaczą mecz o trzecie miejsce, w którym o brązowe medale rywalizować będą Dospel Włókniarz z Unią Tarnów.

- Zanim kamery nc+ na dobre rozgrzeją się na finałowe emocje w Zielonej Górze, czeka nas jeszcze rewanżowy pojedynek o brązowy medal. Pomimo porażki ośmioma punktami w minioną niedzielę i absencji Emila Sajfutdinova, który ogłosił, iż z powodu rehabilitacji definitywnie zakończył sezon, faworytem wydają się częstochowskie "Lwy". Włókniarz powinien wykorzystać atut swojego toru oraz regulacje dotyczące zastępstwa zawodnika i odrobić starty z nawiązką. Jednak kunszt trenera Marka Cieślaka i wyborna w ostatnich dniach dyspozycja Janusza Kołodzieja, dają nadzieję, że walka o wygraną w dwumeczu może toczyć się do ostatniej gonitwy – mówi Piotr Olkowicz, dziennikarz sportowy nc+.

Ponadto, reporterzy nSport Gabriel Waliszko i Michał Łopaciński będą także śledzić i na bieżąco relacjonować ze stadionu w Zielonej Górze przygotowania Stelmetu Falubazu i Unibaksu do wielkiego finału, a z toruńskiej starówki, gdzie kibice „Aniołów” na telebimach będą oglądać spotkanie, relacje nadawać będzie reporter Filip Adamus.

Transmisje ENEA Ekstraligi w nSport HD

niedziela, 22 września

15:30 – Magazyn ENEA Ekstraligi – studio na stadionie w Zielonej Górze
gospodarz: Marcin Majewski
15:35 – studio w Częstochowie
gospodarz: Grzegorz Milko
goście: Robert Wardzała, Sebastian Ułamek
16:00 - mecz o 3. miejsce: Dospel Włókniarz Częstochowa - Unia Tarnów
komentują: Tomasz Dryła i Krzysztof Cegielski
reporter: Jakub Zborowski 18:15 – Magazyn ENEA Ekstraligi – studio na stadionie w Zielonej Górze gospodarz: Marcin Majewski
goście: Krzysztof Kasprzak, Piotr Baron
18:45 - mecz o 1. miejsce: Stelmet Falubaz Zielona Góra - Unibax Toruń
komentują: Piotr Olkowicz i Ryszard Dołomisiewicz
reporterzy: Gabriel Waliszko, Michał Łopaciński

Fragmenty poprzednich spotkań, komentarze i analizy ekspertów można oglądać na stronie internetowej kanału nSport w zakładce wideo.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>