Inauguracja najlepszej żużlowej liga świata na platformie nc+

2014-04-10

Czas zacząć wielkie ściganie! 12 kwietnia początek sezonu Enea Ekstraligi. Tegoroczna rywalizacja żużlowców, którą oglądać będzie można w kanałach platformy nc+, zapowiada się pasjonująco. Transmisje ligowe pokazywane będą w nowej, futurystycznej oprawie graficznej, a kibice w trakcie relacji z torów wskażą swoich bohaterów meczów. Wydarzenia kolejki podsumowane zostaną w magazynie emitowanym na antenie nSport w niedzielę o 22:00.


Kibice speedwaya czekali z niecierpliwością na ten dzień. W sobotę żużlowcy wreszcie wyjadą na tor i zainaugurują sezon 2014 Enea Ekstraligi.

- Rusza najlepsza żużlowa liga świata. Przed nami wyjątkowo emocjonujący sezon - drużyny przystępując do budowy składów nie musiały oglądać się na limit KSM, dzięki czemu w zespołach będą jeździć najlepsi z najlepszych. Składy większości drużyn w tym roku są wyjątkowo wyrównane i ciężko będzie wskazać faworytów poszczególnych spotkań. Liczymy na to, że każdy mecz dostarczy kibicom niezapomnianych emocji, a o losach wyników będą decydowały ostatnie biegi – zapowiada Marcin Majewski, szef żużla w redakcji sportowej nc+.

Na start sezonu fani żużla czekali aż 6 miesięcy. Dla tych, którym w żyłach zamiast krwi płynie metanol były to trudne chwile. Platforma nc+ ten czas wykorzystała bardzo pracowicie. Dział kreacji nc+ we współpracy z Microsoftem korzystając z jego technologii Kinect for Windows oraz studiem Ars Thanea przygotował zupełnie nową oprawę graficzną spotkań. Zdjęcia zawodników zastąpione zostaną „stalowymi odlewami” 3D, które mają oddawać wyjątkowy klimat żużla. Wraz z początkiem sezonu zmianie ulegnie także sposób wyświetlania statystyk i infografik, które emitowane będą w towarzystwie idealnie odwzorowanych elementów motocykla. Poza ultranowoczesną oprawą graficzną, na kibiców czeka jeszcze jedna nowość. W trakcie każdej transmisji na oficjalnym fanpage’u ENEA Ekstraligi (www.facebook.com/speedwayekstraliga), kibice będą mogli wybrać „zawodnika meczu”. Ta znana już z boisk piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy (największy + meczu) i ciesząca się dużą popularnością wśród widzów zabawa przeniesiona zostanie w żużlowe realia.

- Dzięki zmianom w terminarzu kibice oprócz dwóch niedzielnych spotkań obejrzą też transmisję z zawodów w sobotę. Tego w polskiej lidze jeszcze nie było. Oznacza to, że widzowie będą mogli na żywo emocjonować się aż trzema spotkaniami w większości kolejek. Podnosimy nie tylko liczbę, ale także jakość transmisji. Studio przedmeczowe uatrakcyjnimy materiałami naszych dziennikarzy. Ciężką pracę wykonaliśmy na rzecz udoskonalenia oprawy graficznej. W taki sposób nie była jeszcze pokazywana żadna inna dyscyplina. Zamiast zdjęć zawodników kibice zobaczą „odlane ze stali” modele 3D. Wizerunkiem będą oni nawiązywać do antycznych herosów. Z kolei wszelkie tabele, infografiki będą okraszone modelem motocykla rozłożonym na części pierwsze – dodaje Marcin Majewski.

Wielkie otwarcie sezonu w sobotę, 12 kwietnia. Już od 15:00 kibice usłyszą ryk silników z zielonogórskiego stadionu, gdzie aktualny mistrz Polski Falubaz podejmować będzie Unię Tarnów. Jarosław Hampel kontra Janusz Kołodziej, dla którego z tytanów to spotkanie okaże udane? Odpowiedź będzie można poznać podczas transmisji w kanale w nSport.

Niedziela z żużlem w nSport to ponad 7 godzin w „oparach” metanolu. Na początek spotkanie Sparty Wrocław ze Stalą Gorzów, które rozpocznie się o 16:00. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska swój debiut zaliczy nowa twarz w redakcji sportowej nc+ Łukasz Benz. O 18:45 fani śledzący zmagania w najlepszej żużlowej lidze świata przeniosą się wraz z Tomaszem Dryłą i Krzysztofem Cegielskim na leszczyński owal, gdzie miejscowa Unia mierzyć się będzie z Włókniarzem Częstochowa. Żużlowa niedziela zakończy się magazynem Enea Ekstraligi (nSport, 22:00), w którym Marcin Majewski wraz z zaproszonymi gośćmi podsumuje i przeanalizuje inaugurację  sezonu.

Prologiem do żużlowego weekendu będzie piątkowa premiera reportażu Tomasza Dryły „Cross Amigos”. Blisko półgodzinny materiał pokazuje kulisy przegotowań najlepszych polskich zawodników do sezonu. Premiera dokumentu w nSport 11 kwietnia o 19:55, powtórka w niedzielę o 21:30.

Najbliższe relacje żużlowe w nc+:

piątek, 11 kwietnia:

19:55 PREMIERA: Cross Amigos – reportaż, nSport
reportaż Tomasza Dryły

sobota, 12 kwietnia:

15:00 SPAR Falubaz Zielona Góra – Grupa Azoty Unia Tarnów, nSport
studio: Gabriel Waliszko, gość: Krzysztof Cegielski
komentarz: Tomasz Dryła, Robert Wardzała, reporter: Jakub Zborowski

niedziela, 13 kwietnia:

16:00  Betard Sparta Wrocław - Stal Gorzów, nSport
studio: Michał Łopaciński, gość: Zbigniew Suchecki
komentarz: Piotr Olkowicz, Rafał Dobrucki, reporter: Łukasz Benz

18:45 Fogo Unia Leszno – Kantoronline Włókniarz Częstochowa, nSport
studio: Gabriel Waliszko, Jan Krzystyniak
komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski reporter: Jakub Zborowski

21:30 Cross Amigos – reportaż (powtórka), nSport
reportaż Tomasza Dryły

22:00 Magazyn ENEA Ekstraligi, nSport
gospodarz: Marcin Majewski, goście: Robert Wardzała, Mirosław Kowalik, Patryk Dudek
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>