Emocjonujący październik w ale kino+

2013-09-23

Wieczór Halloween z zombie, cykl „KINO MÓWI: Niemoralni”, przegląd niezależnego kina amerykańskiego z okazji 4. edycji American Film Festival, a także nowe seriale kryminalne.

NAWET_DESZCZ_1

Październik w ale kino+ rozpocznie przegląd wybranych filmów z poprzednich edycji American Film Festival. Stacja pokaże m.in. prezentowaną w Konkursie Głównym na Berlinale 2011 „Przyszłość” Mirandy July czy nagrodzony Złotym Lwem w 2010 „Somewhere. Między miejscami” Sofii Coppoli.
Premiery w kolejne wtorki od 1 do 22 października.

„KINO MÓWI” upłynie w tym miesiącu pod hasłem „Niemoralni”. W kolejne czwartki od 3 do 24 października ale kino+ pokaże filmy stawiające pytanie o podwójną moralność, czy o moralność „zaprogramowaną”, narzuconą człowiekowi przez kulturę lub religię. Na cykl złożą się:
- „Nawet deszcz” - film o granicach, jakie wyznaczył biały człowiek w świecie latynoamerykańskim. Hiszpański kandydat do Oscara® w 2011 w kategorii „najlepszy film obcojęzyczny”.
- „Augustine” z Francji - prezentowana w ubiegłym roku na festiwalu w Cannes poruszająca opowieść o kobiecie żyjącej w zamknięciu w szpitalu. Telewizyjna premiera!
- „Elena” - rosyjski dramat przedstawiający obraz rodziny zmienionej przez biedę. Zdobywca Nagrody Un Certain Regard na festiwalu w Cannes w 2011.
- „Obca” - turecko-niemiecka produkcja o ograniczeniach narzuconych na kobiety przez ortodoksyjną religię.

W ostatni czwartek, 31 października, ale kino+ zaprasza na „Halloween z zombie”. Wieczór otworzy absolutnie klasyczna i kultowa rzecz, film wyznaczający ramy gatunku - „Noc żywych trupów” George’a Romero. Następnie ale kino+ pokaże film-żart „Abraham Lincoln vs. zombie”. Bohaterem jest prezydent USA, który podczas Wojny Secesyjnej walczy z armią Konfederacji zasilaną przez …zombie.

ale kino+ to również najlepsze zagraniczne seriale. W środy od 16 października stacja zaprasza na nowy brytyjski serial kryminalny „Zen”, a w piątki 4 i 11 października na polską telewizyjną premierę kolejnych odcinków seriali opartych na powieściach Agathy Christie. Będą to „Wielka czwórka”, film, w którym śledztwo poprowadzi niezawodny Herkules Poirot oraz „Karaibska tajemnica”, której bohaterką będzie panna Marple.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>