Dwa ostanie lata życia królowej ludzkich serc - "Diana" w listopadzie w canal+

2014-10-27

Księżna Walii, pierwsza żona następcy tronu, królowa ludzkich serc, najlepiej ubrana Brytyjka swoich czasów, ulubienica paparazzich. Premierą  tygodnia w CANAL+, a jednocześnie filmem otwierającym cykl „Oni zmienili świat” jest „Diana” w reżyserii Olivera Hirschbiegela z Naomi Watts w roli tytułowej. Polska premiera telewizyjna – w sobotę, 8 listopada o 21:00 w CANAL+.

- Film jest interpretacją faktów i posiada własną dramaturgię, ponieważ nie chcieliśmy tworzyć dokumentu i nie mieliśmy wglądu w to, co działo się za zamkniętymi drzwiami. Staraliśmy się po prostu być wierni temu, w jaki sposób wszystko mogło wyglądać – zastrzega jeden z producentów „Diany”, Robert Bernstein.

To dlatego, że twórcy  filmu postanowili skupić się na życiu osobistym księżnej Walii. Pozycja, która przypadła jej w małżeństwie z następcą tronu, uniemożliwiła osiągniecie pełni osobistego szczęścia. Miała na nie nadzieję w dwóch ostatnich latach życia, będąc w potajemnym  związku z dr. Hasnatem Khanem, szanowanym londyńskim kardiochirurgiem o brytyjsko-pakistańskich korzeniach. Diana odkryła wówczas, że pomaganie innym jest tym, czego naprawdę pragnie, a związek z Hasnatem inspirował ją do działania. Zaczeła zbierać pieniądze na badania diagnozujące raka piersi, regularnie odwiedzała szpitale, organizacje i towarzystwa charytatywne. Dołączyła do kampanii Brytyjskiego Czerwonego Krzyża przeciwko minom przeciwpiechotnym. By zwrócić uwagę świata na ich ofiary, pojechała do Angoli, gdzie przeszła po zaminowanym polu. Dwa miesiące przed tragiczną śmiercią, za namową syna, księcia Williama, księżna wystawiła na aukcję 79 (ponumerowanych od 1 do 80 z pominięciem numeru 13) wybranych sukien balowych, wizytowych i koktajlowych. Kilkumilionowy zysk z aukcji przekazała na rzecz organizacji charytatywnych, które wspierała. W międzyczasie przeszła kolejną przykrą lekcję w życiu osobistym, zdając sobie sprawę, że nie jest zwykłą, anonimową kobietą i związek z ukochanym Hasnatem nie jest możliwy.

W tytułową rolę  wcieliła się dwukrotnie nominowana do Oscara brytyjska aktorka Naomi Watts („21 gramów”, „Niemożliwe”). W roli Hasnata partneruje jej znany z serialu „Zagubieni” Naveen Andrews. W pozostałych rolach wystąpiła śmietanka brytyjskich aktorów: Douglas Hodge, Geraldine James, Charles Edwards oraz Juliet Stevenson. Za kamerą „Diany” stanął Oliver Hirschbiegel, nominowany do Oscara za „Upadek”, obraz opowiadający o ostatnich dniach życia Adolfa Hitlera.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>