Długi żużlowy weekend w nc+

2014-08-13
Wyjątkową porcję żużlowych emocji przygotowała platforma nc+ dla swoich widzów na długi weekend. W ciągu czterech dni - miedzy 14 a 17 sierpnia - odbędą się aż trzy pasjonująco zapowiadające się turnieje. Od czwartku do niedzieli w kanałach platformy nc+ kibice będą mogli śledzić walkę o Indywidualne Mistrzostwo Polski, 8. rundę cyklu Speedway Grand Prix oraz Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi.

Czwartkowy finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu rozgrany zostanie na torze w Zielonej Górze. Na stadionie Falubazu za faworytów uznaje się zawodników gospodarzy, jednak poniedziałkowy mecz ENEA Ekstraligi pokazał, że atut własnego toru o niczym nie przesądza. Dobrze spasowany motocykl w połączeniu z umiejętnościami i ambicją nawet niżej notowanym zawodnikom może przynieść sukces. Transmisja zawodów w kanale nSport 14 sierpnia od 18:30.

- Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski to zawsze magiczny wieczór dla kibiców żużlowych, jak i samych uczestników zawodów. W niecałe trzy godziny poznajemy najlepszego zawodnika naszego speedwaya. Na ten finał zawsze się wyczekuje. W tym roku w stawce poza kilkoma pewniakami, znalazła się wyjątkowo szeroka grupa juniorów. Dość powiedzieć, że o tradycyjną czapkę Kadyrowa rywalizować będzie aż pięciu młodzieżowców, a dwaj kolejni są rezerwowymi. Jednak to nie wśród juniorów upatruje się głównych kandydatów do zajęcia najwyższego miejsca na podium. Atut zielonogórskiego toru będą próbowali wykorzystać miejscowi, choć akurat Jarosław Hampel ma poważną zadyszkę sprzętową, a Piotr Protasiewicz jest obolały po kilku ostatnich upadkach. Przy W69 swoje złote medale IMP zdobywali w przeszłości Janusz Kołodziej i Tomasz Jędrzejak, a dobrą formą błysnął ostatnio wychowanek Falubazu Grzegorz Zengota. Jedno jest pewne, w czwartek czeka nas w Zielonej Górze wyjątkowy wieczór – zapowiada Piotr Olkowicz, dziennikarz nc+, komentator czwartkowych zawodów. 
 
Tylko jeden dzień odpoczynku będą mieli Krzysztof Kasprzak i Jarosław Hampel, którzy w sobotni wieczór wystąpią na torze w Rydze, gdzie rozegrana zostanie 8. runda cyklu Speedway Grand Prix. Popularny „KK” złapał wysoką formę i wydaje się, że o jego występ można być spokojnym. Nie można tego samego powiedzieć o Hampelu, który boryka się ostatnio z problemami sprzętowymi. Poza Polakami uwaga kibiców będzie skupiona na bezpośredniej walce Taia Wooffindena i Grega Hancocka, których w klasyfikacji generalnej cyklu dzielą tylko trzy punkty. Transmisja z turnieju w stolicy Łotwy od 17:40 w CANAL+ Family.

- Przyzwyczajeni do łotewskiego Daugavpils wszyscy z wielką ciekawością wyczekujemy turnieju w Rydze. Nowa lokalizacja to zawsze powiew świeżości dla kibiców, cyklu samego w sobie i oczywiście zawodników. Na tym etapie sezonu rywalizacja o mistrzowski tytuł nabiera już rumieńców. Prowadzący w klasyfikacji Tai Woffinden ma przed sobą kolejny ważny test: historia bowiem pokazuje, iż Greg Hancock ma bliżej nieokreślony patent na zwyciężanie w turniejach debiutujących w cyklu. Oby to był także przełomowy turniej dla naszych reprezentantów. Powracający do świetnej formy Krzysztof Kasprzak oraz najskuteczniejszy w ENEA Ekstralidze Jarosław Hampel bardzo potrzebują punktów. Trzymajmy kciuki, by ze stolicy Łotwy przywieźli ich jak najwięcej –mówi Daria Kabała-Malarz, dziennikarka nc+.

Indywidualne zmagania nadchodzącego tygodnia zwieńczą zawody w Tarnowie. W „jaskółczym gnieździe” odbędzie się finał IMME. W zawodach wystąpią żużlowcy z absolutnego światowego topu. Każda drużyna ENEA Ekstraligi wydelegowała dwóch zawodników – jednego krajowego i jednego zagranicznego – z najwyższą biegopunktową w drużynie. Fani „czarnego sportu”, którzy w niedzielę o 17:30 włączą nSport, na pewno nie będą żałować.

- Mamy najlepszą żużlową ligę świata, teraz wyłonimy najlepszego zawodnika tej ligi. Indywidulane Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi zapowiadają się fascynująco. Faworytami są Janusz Kołodziej i Martin Vaculik. Pojadą na swoim torze, w „jaskółczym gnieździe” mogą pofrunąć naprawdę wysoko. Maciej Janowski i Leon Madsen - byli zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów - też nie są bez szans. Ciekawe jak w towarzystwie siedmiu uczestników Grand Prix spisze się 19-letni Paweł Przedpełski, najmłodszy zawodnik IMME – zastanawia się Marcin Majewski, dziennikarz nc+.

Najbliższe relacje żużlowe na platformie nc+:

czwartek, 14 sierpnia:
18:30 - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski, nSport
studio: Gabriel Waliszko, Marek Cieslak
komentarz: Piotr Olkowicz, Piotr Baron; reporterzy: Jakub Zborowski, Grzegorz Milko
 
sobota, 16 sierpnia:
17:40 Grand Prix Łotwy, Ryga, CANAL+ Family
studio: Michał Łopaciński, Piotr Świderski
komentarz: Edward Durda, Paweł Ruszkiewicz; reporter: Daria Kabała-Malarz
 
niedziela, 17 sierpnia:
17:30 Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, nSport
studio: Marcin Majewski, Mirosław Kowalik 
komentarz: Tomasz Dryła, Robert Wardzała; reporter: Gabriel Waliszko, Grzegorz Milko
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>