Derby ziemi lubuskiej 16 czerwca w nSport HD

2013-06-14

W najbliższą niedzielę zapraszamy na żużlową ucztę w jakości HD. Tego dnia zaprezentujemy dwa wyjątkowe spotkania, które przyprawią fanów „czarnego sportu” o szybsze bicie serca. O godzinie 16:00, Derby Ziemi Lubuskiej, które od zawsze wzbudzają ogromne emocje, natomiast tego samego dnia o 18:30 mecz Betard Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno. Transmisja z obu spotkań w nSport HD. 

Godzina 16:00 
Stelmet Falubaz Zielona Góra – Stal Gorzów

Derby Ziemi Lubuskiej - te trzy słowa zawierają w sobie wszystko. A fakt, że to derby rewanżowe jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę. Czy można dodać coś jeszcze? W tym kontekście niewiele, bo czy przed Gran Derbi wypowiadamy się na temat emocji? Spójrzmy więc na sytuację bardziej pragmatycznym okiem. Według Michała Łopacińskiego, gospodarza studia przedmeczowego, patrząc na tabelę Enea Ekstraligi, faworyta trudno wskazać.

 - Gorzowianie zajmują w tabeli drugie miejsce, ale tylko dlatego, że mając tyle samo punktów, co zielonogórzanie zdobyli już swój pierwszy punkt bonusowy. Przed taką właśnie szansą staną zawodnicy spod znaku Myszki Miki, którzy pierwszą odsłonę Derbów Lubuskich w Gorzowie Wielkopolskim przegrali dziesięcioma punktami, więc szansa na odrobienie strat jest. Można zastanawiać się jaka będzie forma Tomasza Gapińskiego, który w tym sezonie wystąpił tylko w trzech spotkaniach, przywożąc łącznie 11 punktów. Silnym punktem gorzowian będzie na pewno Niels Kristian Iversen, który ewidentnie jest w przysłowiowym "gazie". Jeśli chodzi o liderów z Zielonej Góry, to po ostatnim meczu w Częstochowie o formę Andreasa Jonssona i Jarosława Hampela kibice powinni być spokojni. Po raz kolejny w derbowym starciu decydująca będzie postawa zawodników drugiej linii i w tym punkcie szala nieśmiało przechyla się na stronę gospodarzy tego spotkania. Do tego mecz będzie okraszony pojedynkiem jednych z najlepszych juniorów w Polsce - Patryka Dudka i Bartosza Zmarzlika, który dzień wcześniej pojedzie w Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim. Na kolejną odsłonę Wielkich Derbów Lubuskich zapraszamy do nSport HD w najbliższą niedzielę – mówi Łopaciński.

godzina 18:30
Betard Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno

We Wrocławiu, na Stadionie Olimpijskim, Betard Sparta zmierzy się z FOGO Unią Leszno. Gospodarze liczą na powtórkę sukcesu z Leszna. Wrocławianie po niezwykle zaciętym meczu, zakończonym wynikiem 47:43, pokonali wówczas zespół Unii. Gości do wygranej poprowadził Tai Woffinden, który wywalczył 12 punktów i bonus. 16 czerwca przekonamy się, czy dyspozycja Anglika sprawi, że wrocławianie wyjdą z pojedynku zwycięsko. Transmisja w nSport HD już w najbliższą niedzielę 
o godzinie 18:30.
– W stolicy Dolnego Śląska kibice „czarnego sportu” są w kiepskich nastrojach po ostatniej porażce Sparty ze Stalą Gorzów. Mecz z Unią będzie świetną okazją do rehabilitacji za pierwszą w tym sezonie przegraną na własnym torze, o ile wrocławski plastron założy w niedzielę Tai Woffinden. Rewelacyjny Anglik wciąż odczuwa skutki kontuzji obojczyka, ale potwierdził swój start w sobotnich zawodach Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim. Gdyby „Tajskiego” na Stadionie Olimpijskim zabrakło, to o powtórzenie sukcesu z pierwszego meczu obu drużyn może być wrocławianom niezwykle ciężko. Chyba, że dyspozycję z ostatniego meczu podtrzyma Zbigniew Suchecki, a ważne punkty przywiezie Peter Ljung – mówi dziennikarz nSport HD Gabriel Waliszko. 
– Ekipa Unii czuje niedosyt po ostatnim remisie z Unibaxem Toruń. Remis z faworytem Enea Ekstraligi to niezadowalający wynik, biorąc pod uwagę to, że lesznianie prowadzili po ośmiu biegach różnicą już 12. punktów. W niedzielę kluczem do zwycięstwa może być stabilna forma tych, którzy w meczu z Unibaxem zawiedli: Fredrika Lindgrena i Damiana Balińskiego. Szybkiej jazdy i efektownych mijanek nie powinno zabraknąć – dodaje prowadzący meczowe studio. 

PLAN TRANSMISJI W nSport HD

16 czerwca (niedziela)
15:45 studio meczowe - Michał Łopaciński
16:00 Zielona Góra - Gorzów
komentują: Piotr Olkowicz oraz z parku maszyn Anita Mazur
18:15 studio meczowe - Gabriel Waliszko
18:30 Wrocław - Leszno

komentują: Tomasz Dryła oraz z parku maszyn Filip Adamus

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>