Decydujące rozstrzygnięcia ENEA Ekstraligi w nSPORT HD

2013-08-29
Zmagania o tytuł Drużynowego Mistrza Polski ENEA Ekstraligi wchodzą w decydującą fazę. Cztery najlepsze drużyny rundy zasadniczej Unibax Toruń, Dospel CKM Włókniarz Częstochowa , Unia Tarnów i Stelmet Falubaz Zielona Góra stoczą bój o miano najlepszej drużyny w Polsce. Runda play-off od 31 sierpnia na antenie nSport HD. Gościem specjalnym niedzielnego magazynu Enea Ekstraligi będzie Tomasz Gollob.

zuzel-30.08

„Realizacja tegorocznych play-offów będzie wyjątkowa. Łącznie aż 13 kamer na każdym stadionie, dodatkowo specjalne kamery na kaskach zawodników. Światowy poziom, tak jak przystało na najlepszą żużlową ligę świata" - mówi Marcin Majewski, odpowiedzialny za transmisje żużlowe na platformie nc+.

"Niespodzianki szykujemy też w studiach meczowych. Pierwsze spotkania play-off w niedzielnym magazynie Enea Ekstraligi oceni gość specjalny Tomasz Gollob" - dodaje Majewski. 

Już w najbliższą sobotę meczem Unibax Toruń - Dospel Włókniarz Częstochowa rozpocznie się runda play-off ENEA Ekstraligi. Od 19:30 na antenie nSport specjalne aż półgodzinne studio przedmeczowe prowadzone przez Michała Łopacińskiego, który gościć będzie Krzysztofa Kasprzaka i Łukasz Sówkę. Od 20:00 transmisja z toruńskiej Motoareny. Mecz komentować będą Piotr Olkowicz i wychowanek „Aniołów” Robert Kościecha. Czterokrotny Mistrz Polski, toruński Unibax, wzmocniony Tomaszem Gollobem, był jednym z faworytów do mistrzostwa kraju, jednak kontuzja kapitana, Chrisa Holdera zmieniła rozkład sił w tabeli. Z kolei częstochowianie to bardzo silna i równa drużyna. Mając w składzie takich zawodników jak Emil Sajfutdinow czy Grigorij Łaguta, będą trudnym przeciwnikiem w tym spotkaniu. 
„Ciężko wskazać faworyta, Torunianie jeszcze w rundzie zasadniczej stracili swojego lidera Chrisa Holdera, to mocno skomplikowało plany na złoto w tym sezonie. Lwy z Częstochowy mają świetną dwójkę z Rosji: Łaguta i Sajfutdinow, którzy świadczą o sile tej drużyny. W Toruniu bez wątpienia czekają nas emocjonujące zawody. Motoarena jest jak twierdza, „Anioły” przegrały tylko jedno spotkanie na własnym torze. Częstochowianom pomóc mogą wspomniani wcześniej Łaguta i Sajfutdinow, którzy są skuteczniejsi w meczach wyjazdowych. Pamiętajmy, że do finału awansuje drużyna, która okaże się lepsza w dwumeczu, a na to rozstrzygnięcie musimy jeszcze poczekać” – przewiduje Michał Łopaciński, komentator nSport.

W niedzielę w nSport ciąg dalszy żużlowych emocji. Aktualny Mistrz Polski tarnowska Unia podejmie na własnym torze lidera po rundzie zasadniczej, Stelmet Falubaz Zielona Góra. Drugi mecz rundy play-off poprzedzi studio (nSport godz. 18:15), które poprowadzi Gabriel Waliszko, a gośćmi będą trener Betardu Wrocław, Piotr Baron oraz były Indywidualny Mistrz Polski Grzegorz Walasek, zawodnik Marmy Rzeszów. Transmisja spotkania rozpocznie się o 18:45. Mecz komentować będą Tomasz Dryła i Robert Wardzała. Ekipy z Tarnowa i Zielonej Góry miały już okazję spotkać się w rundzie zasadniczej. Patrząc na tabelę faworytem spotkania jest Falubaz jednak w bezpośrednim starciu lepsi okazali się Tarnowianie. Ekipa z Zielonej Góry ma w swoich szeregach najskuteczniejszego zawodnika ligi Jarosława Hampela, którego średnia na bieg wynosi ponad 2,5 punktu. „Jaskółki” to przede wszystkim drużyna równa, a do najskuteczniejszych należą Artiom Łaguta i i Janusz Kołodziej. 

"Falubaz był najlepszy w rundzie zasadniczej i po 18 meczach na wszystkich patrzy z góry, ale Unii na pewno nie może zlekceważyć. W czerwcu mistrzowie Polski rozbili na własnym torze zielonogórzan 58:32. Trener Marek Cieślak jak nikt inny potrafi na najważniejsze mecze sezonu przygotować zawodników i tor. Dlatego liderujący w tabeli Falubaz wcale nie jest murowanym faworytem półfinału. Co ciekawe - Unia też nim nie jest. W tym dwumeczu wszystko może się wydarzyć i nie wolno przegapić takiej żużlowej uczty."– mówi Tomasz Dryła, komentator nSport.

Sobotnio-niedzielne zmagania podsumuje w magazynie ENEA Ekstraliga (nSport, niedziela g. 22:00) Marcin Majewski wraz ze swoimi gośćmi, Tomaszem Gollobem i Krzysztofem Cegielskim. 

Najbliższe transmisje żużlowe na platformie nc+:

sobota, 31 sierpnia: 
19:30 Studio przedmeczowe, prowadzący: Michał Łopaciński, goście: Krzysztof Kasprzak, Łukasz Sówka, nSport
20:00 ENEA Ekstraliga: Unibax Toruń - Dospel Włókniarz Częstochowa, komentują: Piotr Olkowicz i Robert Kościecha, nSport 
niedziela, 1 września: 
18:15 Studio przedmeczowe prowadzący: Gabriel Waliszko, goście: Piotr Baron, Grzegorz Walasek, nSport 
18:45 ENEA Ekstraliga: Unia Tarnów - Stelmet Falubaz Zielona Góra; komentują: Tomasz Dryła, Robert Wardzała, nSport
22.00 Magazyn Enea Ekstraligi, prowadzący: Marcin Majewski goście: Tomasz Gollob, Krzysztof Cegielski, nSport

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>