Cykl "Nowe horyzonty kina” w ale kino+

2014-07-01
W oczekiwaniu na festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty kanał filmowy Ale kino+ zaplanował antenowy cykl „Nowe Horyzonty Kina”. Od 17 do 23 lipca pokaże w nim 7 filmów z poprzednich edycji imprezy. Natomiast już od 24 lipca do 3 sierpnia, podczas tegorocznego T-Mobile Nowe Horyzonty, stacja zaprasza na własną festiwalową sekcję ALE KINO+.

- W tygodniu poprzedzającym start festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, Ale kino+ pokaże 7 najciekawszych filmów z poprzednich edycji tego wydarzenia. Wśród nich znajdą się takie pozycje jak norweski „Łowca trolli”, głośny obraz Gaspara Noé „Wkraczając w pustkę” oraz postmodernistyczne kino w wykonaniu Davida Lyncha, czyli kultowa już „Zagubiona autostrada”. Na uwagę zasługuje dokument „Opowieść o dzieciach i filmie” Marka Cousinsa, autora imponującego projektu „Odyseja filmowa”, który również można obejrzeć w Ale kino+ - powiedział Jakub Szurmiej, Dyrektor kanałów filmowych nc+.

Lista filmów w cyklu „Nowe Horyzonty Kina”. Premiery od 17 do 23 lipca, po 20:10, w Ale Kino+:

„Wkraczając w pustkę” (Enter the Void) – sensacja festiwalu w Cannes w 2009 roku. Bohaterem filmu jest diler narkotyków Oscar oraz miasto, w którym żyje – Tokio. Reżyser filmu Gaspar Noé ukazuje tę japońską metropolię jako miejsce wyalienowania w tłumie, świat wszechobecnych, krzyczących neonów i tajemniczych zaułków skrywających wiele sekretów.

„River Queen” (River Queen) – nowozelandzkie kino w najlepszym wydaniu, w głównych rolach Samantha Morton i Kiefer Sutherland. Lata 60. XIX wieku. Młoda Irlandka Sarah osiedla się razem z ojcem – chirurgiem pracującym dla brytyjskiej armii - w Nowej Zelandii. Jej ojciec darzy swoich pracodawców mieszanymi uczuciami, zwłaszcza gdy zostaje wplątany w brutalne czystki Maorysów. Narasta napięcie między żołnierzami a mieszkańcami Nowej Zelandii, tymczasem Sarah zakochuje się w Maorysie i rodzi jego dziecko. Z czasem staje przed dylematem, do którego „plemienia” należy…

„Otchłań” (Araf) – przejmujący obraz współczesnej Turcji rozdartej między tradycją a nowoczesnością. Młodzi ludzie mogą już szukać pracy za pośrednictwem internetu, ale o ich życiu uczuciowym wciąż decyduje konserwatywna rodzina. Główni bohaterowie filmu, Zehra i Olgun, spróbują jednak stanowić sami o sobie. Ale czy jest to możliwe?

„Raj: Nadzieja” (Paradies: Hoffnung) – film zamykający głośną trylogię Ulricha Seidla, również dwie poprzednie części można obejrzeć w Ale kino+. W „Nadziei” austriacki reżyser przygląda się życiu współczesnej nastolatki, która ucieka od codzienności w stronę toksycznej iluzji. Okaże się nią miłość do pewnego lekarza…

„Opowieść o dzieciach i filmie” (A Story of Children and Film) – wybitny krytyk, Mark Cousins, autor 15-odcinkowego dokumentu o historii kina „Odyseja filmowa”, tym razem sprawdza, co X Muza ma do powiedzenia na temat dzieci. W tym celu przygląda się 50 filmom – od komedii ze śpiewającą Shirley Temple przez „Wrony” Doroty Kędzierzawskiej aż po kino Wesa Andersona.

„Łowca trolli” (Trolljegeren) - norweski reżyser André Øvredal ma dowód na istnienie trolli! Jak jest jednak naprawdę? Balansujący na granicy kina grozy i jego parodii fikcyjny dokument tzw. mockumentary, którego autor nasyca norweską rzeczywistość solidną dawką absurdu.

„Zagubiona autostrada” (Lost Highway) – film w reżyserii mistrza kina amerykańskiego, Davida Lyncha, z rewelacyjną ścieżką dźwiękową i niezapomnianymi rolami Billa Pullmana i Patricii Arquette. Bohaterem jest Fred Madison, który przechodzi kryzys. Pożąda swojej żony, ale nie potrafi ani jej zaspokoić, ani zapobiec jej zdradom. W mężczyźnie narasta frustracja, wzmacniana przez niepokojące wydarzenia, których Fred nie potrafi zrozumieć. Wkrótce traci poczucie rzeczywistości, a przebudzenie przyjdzie dopiero, gdy zostanie oskarżony o morderstwo…

Tegoroczny festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty potrwa od 24 lipca do 3 sierpnia we Wrocławiu. Podczas imprezy Ale kino+ zaprasza do własnej sekcji, w której pokaże najnowsze dokonania kina światowego: francuski miniserial Brunona Dumonta „Mały Quinquin” (P’tit Quinquin), wyróżniony główną nagrodą sekcji Un Certain Regard w Cannes „White God” (Fehér isten), „Self Made” (Boreg) - pokazywany w ramach Semaine de la Critique w Cannes najnowszy film Shiry Geffen, „Juaja” - wyróżniony w tym roku w Cannes nagrodą FIPRESCI najnowszy film Argentyńczyka Lisandro Alonso, nagrodzony w Wenecji „Bezpańskie psy” (Jiao you) w reżyserii Ming-liang Tsai, pokazywany na tegorocznym Berlinale „Masaż niewidomych” (Tui na) chińskiego reżysera Ye Lou, „Dziecię boże” (Child of God) - nominowany do Złotego Lwa film w reżyserii Jamesa Franco oraz „Ten ostatni rok” (Eshche odin god) – nagrodzony w tym roku w Rotterdamie melodramat ukraińskiej reżyserki Oksany Bychkowej.
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>