Cykl „Wyzwolone lata 60.” w kwietniu w PLANETE+

2014-04-02
Dzieci-kwiaty i muzyczna rewolucja, filmowy portret supermodelki Twiggy na tle swingującego Londynu oraz zbliżenie na legendę francuskiego kina, Brigitte Bardot. W kwietniu PLANETE+ zaprasza na dokumenty, które wprowadzą widza w klimat szalonych, wyzwolonych lat 60.

Twiggy

Czteroodcinkowy dokument „Lato miłości. Świat według hipisów” to energetyczna opowieść o 1967 roku. Wtedy to tysiące młodych ludzi z całych Stanów Zjednoczonych przyjechało do Haight–Ashbury, mekki hipisów w San Francisco, by wziąć udział w ruchu „Summer of Love”, którego kulminacją był legendarny festiwal w Monterey w Kalifornii. Autorzy dokumentu pokazują rok wypełniony siłą Flower Power, wolną miłością, społecznymi postulatami a przede wszystkim mnóstwem rewolucyjnej muzyki. W filmie rozbrzmiewają hity kultowych zespołów tamtego okresu: The Animals, Janis Joplin i Big Brother & The Holding Company, The Who, Grateful Dead czy Jefferson Airplane.
Premiery w pasmie MUZYKA, piątki od 4 do 25 kwietnia, o godz. 20:50.

Chłopięca fryzura, krótka spódniczka, androgeniczna sylwetka - to znaki rozpoznawcze Twiggy, 16-letniej drobnej modelki, która została okrzyknięta „Twarzą roku 1966”. Autorzy dokumentu „Twiggy. Ideał lat 60.” przyglądają się fenomenowi dziewczyny, która z dnia na dzień została „królową” swingującego Londynu i wzorem do naśladowania dla tysięcy brytyjskich nastolatek. Wpisała się w rewolucję obyczajową lat 60., stając się nie tylko muzą poszukujących artystów ale także jednym z symboli emancypacji kobiet. Twórcy dokumentu zapraszają na wyjątkowy wywiad z Twiggy, która będzie przewodniczką po Londynie lat 60. Jej opowieść uzupełnią archiwalne zdjęcia i ścieżka dźwiękowa z hitami z epoki.
Premiera w pasmie PORTRETY w sobotę 19 kwietnia, o godz. 20:45  

„Brigitte Bardot intymnie” to wyjątkowa biografia legendy francuskiego kina lat 60. Reżyser David Teboul nakręcił dokument bez udziału aktorki – za to na podstawie jej prywatnych archiwów i filmów fabularnych, odwiedził też z kamerą jej domy w La Madrague i La Garrigue w Saint-Tropez. Z tego unikatowego, wyjątkowo cennego materiału powstał intymny portret aktorki, która na oczach widzów i mediów z niewinnej dziewczyny przeobraziła się w femme fatale i symbol seksualnego wyzwolenia. Teboul w swoim filmie wychwycił wszystkie sprzeczności składające się na osobowość „BB” – kobiety namiętnej w miłości, melancholijnej a jednocześnie nieujarzmionej. 
Premiera w pasmie PORTRETY w sobotę 26 kwietnia, o godz. 20:45


Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>