Cykl "Po zmierzchu" - Piątki z horrorami w ale kino+

2014-01-08

W ramach cyklu „Po zmierzchu” ale kino+ zaprasza na trzy głośne horrory w reżyserii współczesnych mistrzów kina grozy – „Oczy Julii”, „Wzgórza mają oczy” i „Lustra”. Premiery w piątki od 10 do 24 stycznia po 21:00.

 

Cykl w ale kino+ otworzy horror „Oczy Julii” (2010) w reżyserii Guillema Moralesa, z nominowaną do Nagrody Goya Belén Ruedą, jedną z najciekawszych współczesnych aktorek hiszpańskich. Za produkcję odpowiadał Guillermo del Toro, autor głośnego „Labiryntu fauna”. Główną bohaterką filmu jest kobieta po operacji oczu. Nie wolno jej zdjąć opatrunku przed upływem dwóch tygodni, bo efekt operacji zostanie zaprzepaszczony. Wkrótce Julia zaczyna podejrzewać, że każdy jej krok obserwuje zagadkowa postać. Wokół kobiety dzieje się coś, czego nikt inny nie dostrzega…
Premiera: piątek, 10 stycznia, godz. 21:45

Tydzień później ale kino+ pokaże „Wzgórza mają oczy” – efektowny remake horroru Wesa Cravena z 1977 roku. Za kamerą stanął Alexandre Aja, który wzbogacając scenariusz o nowe wątki, pozostał wierny klimatowi oryginału. Plastyczne, przykurzone zdjęcia, szorstkie kadry i efekty specjalne, które technikę komputerową połączyły z tradycyjnymi metodami, dają wrażenie świeżości i zręcznie wymykają się hollywoodzkim modom. Fabuła filmu zasadza się wokół wycieczki rodziny Carterów do Kalifornii. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, kiedy bohaterowie korzystają ze skrótu przez pustynię. Wkrótce okazuje się, że okoliczne wzgórza zamieszkują wygłodniałe mutanty –ofiary testów nuklearnych prowadzanych przez amerykańską armię.
Premiera: piątek, 17 stycznia, godz. 23:55

W kolejnym tygodniu cyklu ale kino+ zaprasza na „Lustra” – horror, w którym Alexandre Aja pokazuje strach czający się w lustrzanym odbiciu. W roli głównej - Kiefer Sutherland, niezapomniany agent Jack Bauer z serialu „Przez 24 godziny”. Alexandre Aja chciał wpłynąć na widza tak, aby poczuł on niepokój, gdy następnym razem spojrzy na swoje odbicie. W jednym z wywiadów powiedział: Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co łączy nas z własnym odbiciem. Niektórzy uwielbiają się przeglądać, inni tego nienawidzą. W lustrach można dostrzec coś, co skrywa się w naszej podświadomości. Chciałem zrobić film pokazujący strach w nowy sposób. Bohaterem filmu jest były detektyw, Ben Carson, który podejmuje pracę nocnego strażnika, pilnującego ruin spalonego centrum handlowego. Po gigantycznym pożarze, podczas którego zginęło wielu ludzi, w ogromnym budynku zostały nienaruszone tylko lustra. Carson zaczyna w nich dostrzegać przerażające obrazy z przeszłości, a co gorsza, odczuwa to, co widzi. Chcąc wyjaśnić dręczące go wizje, postanawia zbadać sprawę tajemniczego samobójstwa poprzedniego strażnika.
Premiera: piątek, 24 stycznia, godz. 00:30

Na zakończenie cyklu "Straż nocna" w reżyserii Timura Bekmambetova, nazywanego "rosyjskim Tarantino". Ten horror fantasy stanowiący zarazem pierwszą część tryptyku o wojnie Światła i Ciemności, to film dla rosyjskiego kina epokowy. Produkcja odniosła niebywały sukces komercyjny, w samej Rosji notując 16 milionów dolarów zysków i była oficjalnym kandydatem tego kraju do Oscara. Fabuła filmu rozgrywa się w współczesnej Moskwie. Los świata i ludzi zależy od subtelnej równowagi pomiędzy Dobrem a Złem. Od setek lat pilnuje jej Straż Nocna, która z ukrycia patroluje świat wampirów, magów, czarownic i innych istot podlegających Siłom Ciemności. Pomimo czujności strażników, łańcuch nieprzewidzianych zdarzeń zaczyna przybliżać świat do wypełnienia się strasznej przepowiedni. Według niej na Ziemię ma przybyć Ten Wielki, który opowie się po jednej ze stron i w ten sposób zakończy apokaliptyczną wojnę. Może to być początek końca naszego świata.
Premiera: piątek, 31 stycznia, godz. 22:05 

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>