CYKL „KINO MÓWI: SUPERMENKI” W MARCOWYM KOBIECYM ALE KINO+

2015-02-24
CYKL „KINO MÓWI: SUPERMENKI” W MARCOWYM KOBIECYM ALE KINO+


Marzec w Ale kino+ upłynie pod znakiem kobiet, które nie potrzebują parytetów, przywilejów i taryfy ulgowej. Cykl „Kino Mówi: Supermenki” przedstawi „Duchy Goi”, „Kobiety z 6. piętra”, „Dokąd teraz?” oraz „Po tysiąc razy dobranoc”. Przed filmami, prowadzący cykl „Kino Mówi” Błażej Hrapkowicz z zaproszonymi gośćmi porozmawia o tym, jak zmieniał się wizerunek kobiet w kinie i czy wzmocniła się ich pozycja we współczesnym świecie. Premiery w czwartki o 20:10. Dopełnieniem hasła „W roli głównej: kobieta” w marcowym Ale kino+ będą rewelacyjne seriale: „Vera 4”, „Fortitude” oraz „Uczciwa kobieta”.


Tematem czwartkowego cyklu „Kino Mówi: Supermenki” będą kobiety, które nie nie występują tylko jako ozdoba kadru wdzięcząc się na drugim planie. W każdy czwartek, od 5 do 26 marca, Ale kino+ pokaże film, który będzie inspiracją dla Błażeja Hrapkowicza i jego gości do dyskusji m.in. o roli kobiety w społeczeństwie i ewolucji jej wizerunku w kinie.


Oprócz produkcji pokazanych w ramach cyklu, marcowe Ale kino+ pokaże kilka seriali, z kobietą w roli głównej. 1 marca, od godz. 16:40 Ale kino+ pokaże cały czwarty sezon serialu „Vera 4”. Widzowie poznają też nieustępliwą burmistrz (Sofia Gråbøl znana z „The Killing”) niezwykle spokojnego miasteczka na Spitzbergenie, w którym doszło do morderstwa. Mowa o serialu „Fortitude”, którego polska premiera telewizyjna w niedzielę 8 marca, następuje zaledwie miesiąc po jego światowej odsłonie. Kolejnym wyczekiwanym serialem jest „Uczciwa kobieta”, za rolę w którym Maggie Gyllenhaal otrzymała Złoty Glob. Brytyjska produkcja będzie pokazana po raz pierwszy w telewizji od środy, 4 marca. 


„Duchy Goi”
Cykl rozpoczną „Duchy Goi” – film Milosa Formana z Natalie Portman, Stellanem Skarsgaardem i Javierem Bardemem, prezentujący kobietę, jako muzę artystów. Hiszpania, XVIII wiek. Piękna Inez jest modelką uznanego malarza Francisca Goyi. Dziewczyną zafascynowany jest również ojciec Lorenzo, mnich zaprzyjaźniony z Goyą. Pewnego dnia Inez zostaje oskarżona o herezję i trafia do lochów świętej inkwizycji. Film będzie przyczynkiem do rozmowy na temat ewolucji wizerunku kobiety w kinie i drogi, jaką pokonała od bycia jedynie natchnieniem artystów, aż po role pełnione współcześnie.
Premiera: czwartek, 5 marca, godz. 20:10


„Kobiety z 6. piętra” to bohaterki, które uczą radości. Przekona się o tym uporządkowany, stateczny makler giełdowy z Paryża lat 60., którego życie nieoczekiwanie zmieni sześć zwariowanych, wesołych i serdecznych hiszpańskich pokojówek. Jaką rolę odegrała kobieta w kontekście przemian społecznych? Czy tylko mężczyźni stoją za postępem? Jak kino wyzwoliło swoje bohaterki z ciasnego gorsetu konwenansów? Na pytania spróbują odpowiedzieć Błażej Hrapkowicz i jego goście. 
Premiera: czwartek, 12 marca, godz. 20:10


O kobiecym głosie przeciwko wojnie opowiada kolejny film cyklu, „Dokąd teraz?” libańskiej reżyserki Nadine Labaki, autorki m.in. głośnego „Karmelu”. Bohaterkami są mieszkanki wioski targanej konfliktem między muzułmanami a chrześcijanami. Kobiety są zdesperowane, i zrobią wszystko, aby ocalić bliskich przed kolejnym rozlewem krwi i zakończyć wojnę. Obraz zdobył m.in. Nagrodę Publiczności na festiwalach w Toronto i San Sebastian, a Nadine Labaki – Nagrodę Jury Ekumenicznego w Cannes. Przed filmem Błażej Hrapkowicz i jego goście zastanowią się m.in. nad społeczną rolą kobiety-mędrca, jej spojrzeniem na wojnę i opozycji wobec męskiego świata destrukcji. 
Premiera: czwartek, 19 marca, godz. 20:10


Cykl zakończy norweski obraz „Po tysiąc razy dobranoc” z Juliette Binoche w roli głównej. Rebecca jest jedną z najlepszych fotoreporterek wojennych. Przyzwyczajona do życia w ciągłym niebezpieczeństwie, nie wie, że największą próbę charakteru będzie musiała przejść we własnym domu. Jej mąż nie chce już dłużej godzić się na jej wyjazdy, prosi, aby dla niego i dzieci porzuciła wykonywanie ryzykownego zawodu. Rebecca stoi przed trudnym wyborem, gdyż kocha rodzinę równie mocno jak swoją pracę. O tym, czy i jak mocno współczesna kobieta jest przypisana do roli matki i żony i czy udało jej się zrównać ze społeczną rolą mężczyzny, porozmawiają Błażej Hrapkowicz i jego goście. 
Premiera: czwartek, 26 marca, godz. 20:10


KINO MÓWI: Supermenki
Duchy Goi (Goya’s Ghosts), reż. Milos Forman, 5 marca, 20:10
Kobiety z 6. piętra (Les femmes du 6e étage), reż. Philippe Le Guay, 12 marca, 20:10
Dokąd teraz? (Et maintenant on va où?), reż. Nadine Labaki, 19 marca, 20:10
Po tysiąc razy dobranoc (Tusen ganger god natt), reż. Erik Poppe, 26 marca, 20:10


Vera 4 (Vera), maraton, w niedzielę, 1 marca od 16:40
Fortitude (Fortitude), reż. Sam Miller, od niedzieli, 8 marca, 20:10
Uczciwa kobieta (The Honourable Woman), reż. Hugo Blick, od środy, 4 marca, 20:10


Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>