Cykl „Kino Mówi: Kuszenie” w ale kino+

2013-10-30

Sacrum i profanum, głos Boga i działanie sił nieczystych, talenty, które wykraczają daleko poza ludzkie możliwości - ale kino+ zaprasza na cykl „KINO MÓWI: Kuszenie” , a w nim cztery niezwykłe europejskie filmy - „Poza szatanem”, „Za wzgórzami”, „Mnich” i „Valhalla: Mroczny wojownik”. Premiery w czwartki, od 7 do 28 listopada, po 20:10.

mroczny wojownik 

Cykl otworzy „Poza szatanem” kontrowersyjnego francuskiego reżysera Brunona Dumonta. Francuska wioska. Na społecznym marginesie żyje samotny, bezimienny chłopak. Śpi w szałasie, za dnia włóczy się po okolicy, czasem odmawia modlitwę. Z nikim nie rozmawia, ale otacza go powszechny szacunek. Jest bowiem obdarzony tajemniczą mocą, która pozwala mu w cudowny sposób uzdrawiać. Z tą samą łatwością dokonuje jednak aktów przemocy. Kim jest? Wcieleniem zła czy dobra?
Premiera: czwartek, 7 listopada, 20:10

Bohaterkami „Za wzgórzami” są dwie młode dziewczyny, Alina i Voichita, które spotykają się po latach. Voichita została zakonnicą w małym, rumuńskim klasztorze. Alina wyjechała do Niemiec, gdzie pracuje jako kelnerka. Teraz chce odzyskać przyjaciółkę i zabrać ją ze sobą do domu. Jej determinacja powoli przechodzi w szaleństwo, uznane w klasztorze za opętanie. Film w reżyserii zdobywcy Złotej Palmy Cristiana Mungiu, nagrodzony na MFF Cannes 2012 za reżyserię oraz za główne role Cosminy Stratan i Cristiny Flutur.
Premiera: czwartek, 14 listopada, 20:10

Trzeci film cyklu, „Mnich”, to obraz religijnego rygoru i pokus zakonnika żyjącego w XVII-wiecznym hiszpańskim klasztorze. Tytułowym bohaterem jest mnich Ambrosio, który zaczyna odczuwać ogromne pożądanie do Valerii. Dziewczyna przebywa w klasztorze przebrana za mnicha. Ambrosio ulega zakazanej pokusie, jednak niedługo potem pragnie posiąść 15-letną Antonię. Cena, jaką przyjdzie mu za to zapłacić, będzie bardzo wysoka... W tytułowego mnicha wcielił się francuski aktor Vincent Cassel, tworząc jedną z najlepszych ról w swojej karierze.
Premiera: czwartek, 21 listopada, 20:10

Na zakończenie cyklu ale kino+ pokaże film Nicolasa Windinga Refna - „Valhalla: Mroczny wojownik”. Akcja rozgrywa się w roku 1000. Bohaterem jest jednooki wojownik więziony przez Wikingów, którzy zmuszają go do udziału w krwawych walkach. Kiedy mężczyzna odzyskuje wolność, spotyka chrześcijan. Proponują mu, aby wraz z nimi wziął udział w wyprawie krzyżowej. W wojownika, znajdującego się w centrum brutalnego starcia systemów religijnych, wcielił się duński aktor Mads Mikkelsen.
Premiera: czwartek, 28 listopada, 22:00

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>