BOHATEROWIE SEZONU PIŁKARSKIEGO SPOTKAJĄ SIĘ NA GALI EKSTRAKLASY

2016-05-13

W niedzielny wieczór kibice poznają ostateczne rozstrzygnięcia w rozgrywkach Ekstraklasy. W poniedziałek piłkarze przeniosą się z zielonych muraw na czerwony dywan. W Warszawie odbędzie się Gala Ekstraklasy, podczas której wyróżnieni zostaną najlepsi zawodnicy i trener sezonu. Kibice w głosowaniach internetowych wybiorą laureata w kategorii „Największy + Sezonu - Nagroda Kibiców”, wskażą także najładniejszego gola i najbardziej efektowną interwencję bramkarską. Transmisja uroczystego zakończenia sezonu ligowego w CANAL+ w poniedziałek od 20:30.

Wielkie zwieńczenie sezonu Ekstraklasy tym razem odbędzie się na terenie Toru Wyścigów na warszawskim Służewcu. Podczas uroczystej Gali wręczone zostaną statuetki dla najbardziej wyróżniających się w trakcie sezonu piłkarzy oraz szkoleniowca. Nagrody otrzymają  najlepszy bramkarz, obrońca, pomocnik, napastnik, zawodnik uznany za odkrycie sezonu, trener oraz piłkarz. Laureatów w poszczególnych kategoriach w tajnym głosowaniu wskazali zawodnicy klubów Ekstraklasy. Nominowanych wybrała kapituła złożona z dziennikarzy sportowych.

Ostatni w tym sezonie wieczór z Ekstraklasą rozpocznie się w CANAL+ o 20:30. Studio poprzedzające uroczystość poprowadzi Krzysztof Marciniak, a jego gościem będzie stały ekspert nc+ Grzegorz Mielcarski. W roli reporterów widzowie nc+ zobaczą Paulinę Czarnotę-Bojarską oraz Bartka Ignacika.  Galę poprowadzą dziennikarze nc+ Tomasz Smokowski i Daria Kabała-Malarz, a wśród wręczających nagrody znajdą się przedstawiciele świata sportu, kultury, biznesu i polityki.

Podczas imprezy wyłoniony zostanie także laureat w kategorii „Największy + Sezonu -Nagroda Kibiców”. W tym przypadku głosują fani futbolu. Trójka nominowanych została ogłoszona na podstawie decyzji kibiców, którzy przez cały sezon brali udział w wyborach na „Największy+ Meczu” i „Największy+ Kolejki” prowadzonych na profilach CANAL+ SPORT i nc+ na facebooku. Kibice wybierają najlepszego ich zdaniem zawodnika sezonu na stronach: canalplus.pl, plebiscyt.ekstraklasa.tv i ekstraklasa.org (głosy z wszystkich witryn będą zliczane łącznie). Do #PlusaSezonu nominowani zostali Nemanja Nikolić z Legii Warszawa (Największy + Jesieni), Rafał Wolski reprezentujący Wisłę Kraków (Największy + Wiosny) oraz kapitan Pogoni Szczecin Rafał Murawski (Dzika Karta po rundzie finałowej). Głosowanie trwać będzie jeszcze w trakcie Gali Ekstraklasy, a wyniki zostaną podane podczas trwania uroczystości. Wraz z tym wyborem na wspomnianych stronach internetowych można głosować również na najładniejszą bramkę oraz najbardziej efektowną interwencję sezonu. Ostateczne wyniki w tych kategoriach ważyć się będą również do poniedziałkowego wieczoru. Plebiscyt zostanie zamknięty w trakcie Gali.

GALA EKSTRAKLASY

Poniedziałek, 16 maja, 20:30, CANAL+

KATEGORIE:

Bramkarz sezonu

Jasmin Burić (Lech Poznań)

Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa)

Matus Putnocky (Ruch Chorzów)

Jakub Szmatuła (Piast Gliwice)

Emilijus Zubas (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Obrońca sezonu

Jakub Czerwiński (Pogoń Szczecin)

Hebert (Piast Gliwice)

Adam Mójta (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Patrik Mraz (Piast Gliwice)

Michał Pazdan (Legia Warszawa)

Pomocnik sezonu

Mateusz Cetnarski (Cracovia)

Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa)

Rafał Murawski (Pogoń Szczecin)

Filip Starzyński (Zagłębie Lubin)

Kamil Vacek (Piast Gliwice)

Napastnik sezonu

Airam Cabrera (Korona Kielce)

Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)

Flavio Paixao (Lechia Gdańsk)

Deniss Rakels (Cracovia)

Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów)

Odkrycie sezonu

Jakub Czerwiński (Pogoń Szczecin)

Bartosz Kapustka (Cracovia)

Patryk Lipski (Ruch Chorzów)

Adam Mójta (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Krzysztof Piątek (Zagłębie Lubin)

Piłkarz sezonu

Brak nominacji, kategoria otwarta

Trener sezonu

Stanisław Czerczesow (Legia Warszawa)

Radoslav Latal (Piast Gliwice)

Czesław Michniewicz (Pogoń Szczecin)

Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin)

Jacek Zieliński (Cracovia)

W trzech kategoriach - Największy+ Sezonu - Nagroda Widzów, Bramka sezonu, Interwencja sezonu -  głosują kibice na stronach: canalplus.pl, plebiscyt.ekstraklasa.tv i ekstraklasa.org

Największy+ Sezonu - Nagroda Widzów

Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)

Rafał Wolski (Wisła Kraków)

Rafał Murawski (Pogoń Szczecin)


Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>