Barażowe mecze Wisły Płock o LM piłkarzy ręcznych w nSport

2013-08-28
Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock rozegrają w czwartek i niedzielę mecze barażowe z francuskim Montpellier HB o awans do fazy grupowej VELUX EHF Champions League. Transmisje obu spotkań będzie można obejrzeć w kanale nSport platformy nc+. 

reczna29.08

- Legia Warszawa nie dała rady i nie zagra w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Tymczasem w elicie szczypiornistów mają szansę występować aż dwa polskie zespoły! Drużyna VIVE Targi Kielce jest już pewna gry w grupie, piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock o awans muszą powalczyć. Trzeba wygrać dwumecz z trzecią drużyną poprzedniego sezonu ligi francuskiej, etatowym bywalcem Ligi Mistrzów, Montpellier Agglomeration HB – mówi Piotr Karpiński, dziennikarz nc+, który będzie komentatorem pierwszego meczu barażowego.

Transmisja czwartkowego spotkania na antenie nSport rozpocznie się o godz. 18:55. Wraz z Piotrem Karpińskim komentować je będzie były kapitan reprezentacji Polski Robert Lis. Niedzielny mecz rewanżowy obejrzeć będzie można również w nSport, a komentować go będą Rober Skrzyński wraz z drugim trenerem kadry Jackiem Będzikowskim. Spotkanie poprzedzi specjalne studio nadawane z hali z Płocka, które rozpocznie się o godz. 15:30.

- W zeszłym roku w meczu towarzyskim Orlen wygrał z Montpellier 36:29. Powtórka mile widziana. To powinien być wyrównany dwumecz. Dobrze, że drugie spotkanie odbędzie się w Płocku. Wicemistrzowie Polski wzmocnili się przed sezonem. Z najlepszych lig na świecie - niemieckiej i hiszpańskiej - wróciły gwiazdy reprezentacji Polski: Marcin Lijewski i Mariusz Jurkiewicz. Trenerem płocczan latem został Manolo Cadenas, trzykrotnie wybrany najlepszym szkoleniowcem ligi hiszpańskiej,  od niedawna również trener mistrzów świata – Hiszpanów. Ale Francuzi też nie próżnowali. Do swojej bramki ściągnęli Thierrego Omeyera, najlepszego szczypiornistę świata 2008 roku. To on ma stanąć Orlenowi na drodze do fazy grupowej LM – dodaje Piotr Karpiński.

W przypadku awansu Orlen Wisły Płock do Ligi Mistrzów zespół ten zagra w jednej grupie z drugim polskim klubem – VIVE Targi Kielce.

- Kielczanie to sensacyjny brązowy medalista poprzedniego sezonu Ligi Mistrzów. Starcie polskich gigantów w Champions League byłoby niebywałą atrakcją dla kibiców. Ale najpierw Orlen musi poradzić sobie z Montepellier. Wierzę, że to się uda – kończy dziennikarz nc+.

Mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów będzie można oglądać od 18 września na platformie nc+, która nabyła wyłączne prawa do transmisji VELUX EHF Champions League i Women’s EHF Champions League.

- Piłka ręczna zdobyła w Polsce w ostatnich latach dużą popularność, a zespoły z naszego kraju biją się jak równy z równym z wielkimi europejskimi firmami. Będziemy transmitować wszystkie mecze z udziałem polskich drużyn oraz hity każdej serii gier. Jestem przekonany, że czeka nas wiele niezapomnianych wieczorów, pełnych wyjątkowych emocji. Cieszę się, że na naszej antenie mamy możliwość pokazywania sportu na najwyższym poziomie, szczególnie gdy z dobrej strony w elicie pokazują się reprezentanci naszej ligi – mówi Tomasz Smokowski, szef redakcji sportowej nc+.

Mecze barażowe o awans do Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych:

Montpellier HB – Orlen Wisła Płock, czwartek 29 sierpnia, g. 18:55, nSport
komentują: Piotr Karpiński, Robert Lis

Orlen Wisła Płock - Montpellier HB, niedziela 1 września, g. 15:30, nSport
komentują: Robert Skrzyński, Jacek Będzikowski
studio: Piotr Karpiński, Krzysztof Bandych, Robert Lis

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>