Trzynaście duchów

Thir13en Ghosts USA | 2001 | 120 min. | Obsada: Tony Shalhoub, Embeth Davidtz, Matthew Lillard, Shannon Elizabeth, Alec Roberts, J.R. BourneReżyseria: Steve Beck
Trzynaście duchów
Arthura Kriticosa (Tony Shalhoub) oraz jego dzieci Kathy i Bobby'ego (Shannon Elizabeth i Alec Roberts) niedawno dotknęła ogromna tragedia - w pożarze, który pochłonął cały ich dobytek, zginęła Jean, ukochana żona i matka. Załamany Arthur ledwo wiąże koniec z końcem, próbując pogodzić ojcowskie obowiązki z pracą i opieką nad ich skromnym, tymczasowym mieszkaniem. Wkrótce jednak los się do niego uśmiecha - Arthur dowiaduje się o spadku, jaki zostawił mu jego ekscentryczny wuj Cyrus (F. Murray Abraham). Jest nim ogromny dom. Rezydencja zachwyca Kriticosów - to imponująca willa w nowoczesnym stylu, w całości wykonana ze szkła i stali, przykład oryginalnej architektury. Pełno w niej antyków i dziwnych maszyn, a ściany zdobią łacińskie inskrypcje. Kriticosowie szybko wprowadzają się do willi, nie mając świadomości, że wuj był okultystą, a rezydencja skrywa straszliwą tajemnicę.

"Trzynaście duchów" to remake klasycznego horroru Williama Castela z 1960 roku. Opowiedzenia historii na nowo podjął się STEVE BECK, dla którego był to debiut reżyserski, a w produkcję był zaangażowany sam Mstrong>Robert Zemeckis. Fabuła - zarówno oryginału jak i remake'u - odwraca schemat filmów grozy. Tu główni bohaterowi wkraczają, poniekąd na własne życzenie, do opętanej posiadłości. Jak przyznał w jednym z wywiadów reżyser: "Kręcąc ten film chcieliśmy opowiedzieć o rodzinie, która naraża się na niebezpieczeństwo, ponieważ poddaje się pokusie". Na szczególną uwagę zasługują efekty specjalne oraz charakteryzacja tytułowych duchów - np. założenie całego kostiumu przez "The Angry Princess" czyli "Złą Księżniczkę" zajmowało grającej ją aktorce ponad 5 godzin. Film był nominowany do Saturna w kategorii "najlepszy horror roku", doczekał się też dwóch parodii - "13 Erotic Ghosts" oraz "Straszny film 2".
piątek 21 kwietnia 22:30 Paramount Channel HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>