Człowiek w żelaznej masce

The Man in the Iron Mask USA | 1998 | 170 min. | Obsada: Leonardo DiCaprio, Jeremy Irons, John Malkovich, Gérard Depardieu, Gabriel Byrne, Anne ParillaudReżyseria: Randall Wallace
Rok 1664. Trzej Muszkieterowie przeszli już w stan spoczynku - Aramis został księdzem, Porthos spędza czas na ucztach i pijaństwie, Athos jest stroniącym od spraw tego świata samotnikiem. Humory psuje jednak emerytowanym muszkieterom nowy król - Ludwik XIV. Ten niedojrzały, młody despota wikła Francję w coraz to nowe wojny i trwoni pieniądze na własne przyjemności, skazując poddanych na głód i ubóstwo. Miarka przebiera się kiedy król nabiera ochoty na narzeczoną Raoula - syna Athosa. Władca wysyła młodego człowieka na wojnę, aby bez przeszkód uwieść dziewczynę. Raoul ginie w walce, a zrozpaczony Athos postanawia się zemścić. Pomogą mu w tym oczywiście Porthos i Aramis. Przyjaciele dowiadują się, że Ludwik ma bliźniaczego brata. Fakt ten stanowi największą tajemnicę państwową Francji. Do złudzenia podobny do króla bliźniak trzymany jest w Bastylii, a jego twarz skrywa żelazna maska. Muszkieterowie postanawiają uwolnić więźnia i zamienić go rolami ze znienawidzonym Ludwikiem. Na ich drodze staje jednak d'Artagnan - obecnie dowódca osobistej ochrony króla, służbista fanatycznie wierny koronie i swoim obowiązkom. Dawni druhowie znaleźli się więc po dwóch stronach barykady i chcąc nie chcąc zwracają się przeciwko sobie.

"Człowiek w żelaznej masce" to barwna hollywoodzka superprodukcja, zrealizowany w galopującym tempie kostiumowy film akcji. Tego zresztą można było oczekiwać od Randalla Wallace'a, scenarzysty "Braveheart - Waleczne Serce" oraz producenta wykonawczego "Pearl Harbour". Największym atutem jego adaptacji dzieła Dumasa jest imponująca międzynarodowa obsada: Aramisa gra Brytyjczyk Jeremy Irons, gargantuicznego Porthosa Francuz Depardieu, posępnego Athosa Amerykanin John Malkovich, zaś d'Artagnana - Gabriel Byrne. W podwójną rolę Ludwika XIV i Człowieka w Żelaznej Masce wcielił się sam Leo DiCaprio - w momencie realizacji filmu świeżo opromieniony sukcesem w "Titanicu".
piątek 21 kwietnia 20:00 TVN 7 HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>