Szampon

Shampoo USA | 1975 | 110 min. | Obsada: Warren Beatty, Goldie Hawn, Jack Warden, Carrie Fisher, Julie Christie, Lee GrantReżyseria: Hal Ashby
Szampon
George (Warren Beatty) jest przystojnym, odnoszącym sukcesy fryzjerem i tym samym jedną z najbardziej rozchwytywanych osób w Los Angeles. Mężczyznę cechuje indywidualne podejście do klientek, dzięki czemu każda z nich czuje się wyjątkowo. Zachęcony przez swoją dziewczynę, Jill (Goldie Hawn), George postanawia założyć własny salon fryzjerski. Potrzebuje jednak inwestora. O pomoc zwraca się do pewnego prominentnego mieszkańca Beverly Hills (Jack Warden) i wkrótce wplątuje się w karkołomny romans z jego żoną (Lee Grant), kochanką (Julie Christie) i nastoletnią córką (Carrie Fisher). Czy jest szansa, że mężczyzna się opamięta?

Lekkie i zabawne kino w reżyserii HALA ASHBY'EGO ("Harold i Maude", "Powrót do domu", "Wystarczy być"). Autorami scenariusza, wyróżnionego nominacją do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, są wielokrotnie nagradzany Robert Towne ("Ostatnie zadanie", "Chinatown") oraz znakomity aktor Warren Beatty ("Bonnie i Clyde", "Niebiosa mogą zaczekać", "Czerwoni", "Bugsy"), który w filmie zagrał również jedną z głównych ról. Partnerują mu zjawiskowo piękna Julie Christie ("Darling" - Oscar, "Doktor Żywago", "Miłość po zmierzchu") i pełna uroku Goldie Hawn ("Kwiat kaktusa" - Oscar, "Szeregowiec Benjamin", "Ze śmiercią jej do twarzy"). Występująca w drugoplanowej roli Lee Grant ("Opowieści o detektywie", "Właściciel", "Przeklęty rejs") została uhonorowana za swoją kreację Oscarem, a grający jej męża Jack Warden ("Dwunastu gniewnych ludzi", "Niebiosa mogą zaczekać", "Wystarczy być") otrzymał nominację do tej nagrody. Obraz został również wyróżniony pięcioma nominacjami do Złotych Globów.
piątek 21 kwietnia 20:30 Cinemax2 HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>