Za ile mnie pokochasz?

Combien tu m'aimes? Włochy | 2005 | 90 min. | Obsada: Monica Bellucci, Bernard Campan, Gérard Depardieu, Jean-Pierre Darroussin, Edouard Baer, Sara ForestierReżyseria: Bertrand Blier
Za ile mnie pokochasz?
Los wkrótce się do niego uśmiecha i daje mu główną wygraną na loterii. Mężczyzna nie waha się ani chwili. Choć wiele kobiet pragnie go teraz uwieść, on zamierza wydać fortunę tylko na jedną z nich. Układ jest prosty: on płaci jej 100 tysięcy euro za każdy wspólnie spędzony miesiąc, ona rezygnuje z innych klientów i pielęgnuje urodę wyłącznie dla niego. Daniela zgadza się, a z czasem zaczyna nawet darzyć Françoisa uczuciem. Jest tylko jedna przeszkoda. Dziewczyna, jak każda szanująca się prostytutka, ma opiekuna, bezwzględnego Charly'ego (Gérard Depardieu), który nie zamierza się z nią rozstawać.

BERTRAND BLIER, pamiętany jako twórca takich filmów, jak nagrodzona w Cannes "Zbyt piękna dla ciebie" (1989) czy wyróżnione w Wenecji "Un, deux, tois soleil" (1993), nie ukrywał, że komedię "Za ile mnie pokochasz?" zrealizował wyłącznie z powodu grającej główną rolę Moniki Bellucci. "Pewnego dnia poszedłem na "Nieodwracalne" Gasparda Noe. Byłem pod wielkim wrażeniem jej występu. Nie widziałem czegoś takiego w całej historii kina, nawet Marylin Monroe tak nie zagrała. Nie porównuję oczywiście talentu aktorskiego, ale odwagę, swobodę ruchów, ciało i wybuchowość - i to wszystko bez rozbierania się. Powiedziałem do siebie: "Dlatego właśnie kręcę filmy!" - entuzjastycznie opowiadał Blier. Reżyser twierdził też, że jako pierwszy powierzy Bellucci rolę godną jej talentu, a także urody. Złośliwi pisali, że film miał dać starzejącemu się reżyserowi możliwość dość intymnego obcowania z młodą, budzącą powszechne pożądanie aktorką. Bellucci, nagrodzona przez włoskich dziennikarzy za rolę w "Pamiętaj mnie" (2003), tłumaczyła, że rolę Danieli przyjęła dlatego, że "nie ma wielkiej aktorki, która nie zagrałaby kiedyś dziwki", przywołując m.in. kreację Sophii Loren w "Małżeństwie po włosku", Catherine Deneuve w "Piękności dnia" czy Giulietty Masiny w "Nocach Cabirii". Twierdziła też, że zawsze szuka ryzykownych ról, które pozwalają jej się rozwijać i dlatego właśnie przyjęła propozycję Bliera. Na planie towarzyszył jej Bernard Campan, który wespół z Didierem Bourdonem napisał scenariusz, wyreżyserował i zagrał jedną z głównych ról w nagrodzonych Cezarem "Trzech braciach" (1995). "Mamy we Francji świetnych aktorów charakterystycznych i Bernard jest jednym z nich. Wygląda jak typowy Francuz, który potrafi błysnąć sprytem i odwagą. W 1944 roku mógłby działać w ruchu oporu i wyjść obronną ręką z tortur. Jako aktor idealnie ucieleśnia "zwycięskiego ofermę", czyli bohatera, który po klęsce potrafi znowu stanąć na nogi" - wyjaśniał swój wybór Blier.
piątek 21 kwietnia 23:00 FilmBox Premium
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>