Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief Wielka Brytania | 2010 | 120 min. | Obsada: Logan Lerman, Pierce Brosnan, Uma Thurman, Sean Bean, Catherine Keener, Alexandra DaddarioReżyseria: Chris Columbus
Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna
Chłopak dowiaduje się, że jest synem Posejdona (Kevin McKidd), władcy mórz, jednego z trzech najważniejszych i najpotężniejszych bogów zamieszkujących Olimp. Oznacza to, iż Percy jest półbogiem, a do tego Zeus (Sean Bean) oskarża go o kradzież boskiego pioruna, narzędzia masowej zagłady. W tej sytuacji chłopak musi wziąć się w garść i przygotować do niesamowitej przygody, w której stawką może być nawet jego życie. Wyrusza do specjalnego obozu. Tam półbogowie, których, jak się okazuje, jest na Ziemi więcej, próbują okiełznać swoje nadprzyrodzone moce, by zapobiec tragicznej w skutkach wojnie między bogami.

Filmowa historia nastolatka, który nagle dowiaduje się, że jest synem greckiego boga, to ekranizacja pierwszej części głośnej serii dla młodzieży "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" pióra Ricka Riordana. Pięciotomowy cykl przygodowo-fantastyczny opublikowano w ponad 35 krajach, sprzedano go w około 20 milionach egzemplarzy i przez 177 tygodni widniał na liście bestsellerów New York Timesa w kategorii literatury dziecięcej. Jak to często bywa, pomysł na książkowy przebój przyniosło życie. Syn autora, pełen energii chłopak ze zdiagnozowaną dysleksją i nadpobudliwością psychoruchową, nie radził sobie z przyswojeniem mitologii greckiej. Ponieważ ojciec przez lata uczył w szkole tego właśnie przedmiotu, postanowił mu pomóc. Opowiadał mu na dobranoc starożytne mity, a gdy wyczerpał już wszystkie znane sobie historie, na prośbę syna zaczął wymyślać nowych bohaterów i fabuły. Tak zrodziła się postać Percy'ego Jacksona.

Przeniesienia pierwszej książki z serii na ekrany kin podjął się niezrównany ekspert od kina familijnego CHRIS COLUMBUS. Wszechstronny filmowiec - scenarzysta, producent i reżyser w jednej osobie - ma na koncie takie przeboje, jak "Kevin sam w domu", "Kevin sam w Nowym Jorku", "Pani Doubtfire" oraz dwie pierwsze części ekranizacji "Harry'ego Pottera". Za swoją pracę był czterokrotnie nominowany do Saturna i pięciokrotnie do nagrody BAFTA. Jedna z nominacji od Brytyjskiej Akademii Filmowej przyniosła mu nagrodę dla producenta najlepszego filmu dla dzieci ("Harry Potter i więzień Azkabanu").

W roli Percy'ego Jacksona wystąpił Logan Lerman, młody aktor z ciekawą filmografią. Pierwsze jej pozycje to występy u boku Mela Gibsona - najpierw w "Patriocie", potem w "Czego pragną kobiety". Lerman zagrał także w "Efekcie motyla" z Ashtonem Kutcherem oraz w "3:10 do Yumy". Za wykreowanie postaci Percy'ego był nominowany m.in. do Saturna i dwukrotnie do MTV Movie Award, w tym w kategorii najlepszy pojedynek za bitwę, którą stoczył z filmowym synem Hermesa, granym przez Jake'a Abela. Reżyser Chris Columbus przepowiada Lermanowi świetlaną przyszłość w przemyśle filmowym: "Sądzę, że ten chłopak zostanie wkrótce nowym Mattem Damonem albo Tomem Cruisem. Jest naprawdę mocny. Zdaje się być 45-latkiem w ciele 17-latka. Porywa grą". W obsadzie aktorskiej filmu Columbusa znalazło się wiele hollywoodzkich gwiazd. Uma Thurman zagrała Meduzę, Pierce Brosnan - Centaura Chirona, Sean Bean - Zeusa, a piękna Rosario Dawson - Persefonę. Dzięki popularności filmu, wkrótce można spodziewać się sequela. Zdjęcia do kolejnej części przygód Percy'ego mają rozpocząć się już w 2012 roku. Wszystko wskazuje na to, że Chris Columbus ponownie stanie za kamerą, a Logan Lerman powróci w tytułowej roli.
niedziela 2 kwietnia 12:25 Canal+ Family
Najbliższe powtórki:

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu


ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.

zadzwoń do nas

22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:

Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne

Zainteresowała Cię
nasza oferta?

Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>