Sędzia Dredd

Judge Dredd USA | 1995 | 120 min. | Obsada: Sylvester Stallone, Armand Assante, Rob Schneider, Jürgen Prochnow, Max von Sydow, Diane LaneReżyseria: Danny Cannon
Sędzia Dredd
Akcja toczy się w XXII wieku. Wojny i przemysłowe zanieczyszczenia zmieniły większą część Ziemi w zniszczone, toksyczne i niemal bezludne pustkowia. Ludzkość skupia się w ogromnych warownych metropoliach-molochach. Na gruzach dawnego Nowego Jorku powstała największa z nich - Mega City One. W ogromnym, przeludnionym i niebezpiecznym mieście porządku pilnują Sędziowie - stróżowie prawa przyszłości, którzy w swoich kompetencjach łączą funkcję policjantów, oskarżycieli, sądu i katów. Innymi słowy, Sędziowie łapią przestępców, oskarżają ich, sądzą, wydają wyrok i od razu go wykonują - zwłaszcza jeżeli jest to wyrok śmierci.

Za najlepszego z Sędziów uchodzi Joseph Dredd (Sylvester Stallone), niepokonany wojownik i nieprzejednany pogromca złoczyńców, uczeń i protegowany szefa rady sędziów, Frago (Max von Sydow). W MagaCity szykuje się jednak przewrót i zmiana władzy. Celem spisku staje się również Joseph Dredd.

Postać Sędziego Dredda jest dzieckiem scenarzysty komiksowego Johna Wagnera i rysownika Carlosa Ezquerry. Dredd debiutował w 1977 na łamach magazynu "2000 A.D." i szybko stał jednym z najpopularniejszych komiksowych bohaterów w Wielkiej Brytanii. Ekranizacja przygód bezwzględnego, ale sprawiedliwego Sędziego to superprodukcja z dużymi ambicjami. Reżyser DANNY CANNON zrealizował w tym filmie swoje fascynacje "Łowcą androidów". Antyutopijna wizja przyszłości, w której panują totalitarne, policyjne rządy, a ludzkość stłoczona jest w mrocznym ale i fascynującym mieście, jest ewidentnie zainspirowana niezapomnianym obrazem Ridley'a Scotta. W tej efektownej scenerii Cannon inscenizuje spektakularne kino akcji w wykonaniu klasycznego filmowego herosa Sylvestra Stallone . Na drugim planie znaleźli tak renomowani artyści, jak Diane Lane, Armand Assante i Max von Sydow.
sobota 25 marca 22:35 Stopklatka TV
Najbliższe powtórki:

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu


ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.

zadzwoń do nas

22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:

Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne

Zainteresowała Cię
nasza oferta?

Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>