O Angliku, który wszedł na wzgórze, a zszedł z góry

The Englishman Who Went Up a Hill But Came Down a Mountain Wielka Brytania | 1995 | 95 min. | Obsada: Hugh Grant, Tara Fitzgerald, Colm Meaney, Ian McNeice, Ian Hart, Kenneth GriffithReżyseria: Christopher Monger
Jest rok 1917. Trwa I wojna światowa. Do Walii przybywa dwóch angielskich kartografów, Reginald (Hugh Grant) i George (Ian McNeice), którzy otrzymali polecenie zmierzenia miejscowej góry i naniesienia jej na mapę. To wzgórze to wielka duma Walijczyków, którzy nie mogą pogodzić się z faktem, iż do miana góry brakuje mu 16 stóp. Postanawiają jakoś temu zaradzić i stąd ich jednomyślna decyzja o podwyższeniu wzgórza. Zanim jednak do tego dojdzie, muszą znaleźć sposób, by zatrzymać kartografów w wiosce i skłonić ich do powtórzenia pomiarów. Z pomocą spieszą im sędziwy pastor i urocza Betty (Tara Fitzgerald).

Zabawna komedia o wzgórzu, które stało się górą. W rolach głównych występują: nagrodzony Złotym Globem Hugh Grant ("Cztery wesela i pogrzeb", "Notting Hill", "Był sobie chłopiec", "Dziennik Bridget Jones"), Tara Fitzgerald ("Syreny", "Orkiestra", "Ciemnoniebieski świat", serial "Budząc zmarłych"), Ian McNeice ("Głosy", "Czarna Dalia", "Walkiria") oraz Colm Meaney ("Con Air - lot skazańców", "Jak Harry stał się drzewem", "Królowie"). Reżyserem i autorem scenariusza jest Walijczyk CHRISTOPHER MONGER. W swoim dorobku ma takie filmy jak "Czekając na światło" z Shirley MacLaine, "Być kobietą", w którym zagrała Julie Walters, czy "Chica de Rio". Za zdjęcia odpowiada, nominowany za nie do nagrody Złotej Żaby na Plus Camerimage, Vernon Layton ("Zagniewani młodociani", "Koszmar następnego lata"). Obraz otrzymał Nagrodę Ekumenicznego Jury na MFF w Moskwie.
wtorek 21 marca 6:00 Cinemax HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>