Nieśmiertelny, odc. 2

Highlander Kanada | 60 min. |
Tułając się po górach MacLeod spotyka Ramireza (Sean Connery). Od niego dowiaduje się, że na świecie jest kilku nieśmiertelnych, którzy od wieków toczą ze sobą walkę o główną nagrodę, jaką otrzyma ostatni z nich. Nieśmiertelny jest Ramirez, ale również Connor - wkrótce mężczyźni zaprzyjaźniają się, zwłaszcza że wśród nieśmiertelnych zyskują wspólnego wroga, szatańskiego rycerza Kurgana (Clancy Brown). Aby ochronić przed nim świat, Connor i Ramirez muszą wyeliminować go z gry, czyli obciąć mu głowę, bo tylko w ten sposób nieśmiertelny może zabić nieśmiertelnego.

Oparty na dość prostym pomyśle film RUSSELLA MULCAHY'EGO nie tylko okazał się kasowym hitem, ale dla wielu zyskał również wartość kultową - podobnie jak pochodzący ze ścieżki dźwiękowej fenomenalny przebój Queen "Who Wants To Live Forever" z kulminacyjnej sceny "Nieśmiertelnego". Ponieważ reżyserowi udało się przekroczyć ramy gatunku fantasy jego obraz można odczytywać nie tylko jako baśń o nadludziach, ale również jako parabolę ludzkiego życia i poszukiwania przeznaczenia. Mulcahy pokazuje dar nieśmiertelności jako przekleństwo, które nie pozwala zaznać spokoju i skazuje na wieczne cierpienie - jedną z najpiękniejszych scen filmu jest moment, kiedy umiera ukochana żona Connora, choć on przez całe ich małżeństwo nie postarzał się ani trochę. Okazuje się więc, że bohaterowie skazani na wieczność nade wszystko pragną odzyskać człowieczeństwo, czyli... śmiertelność. I to ona właśnie okazuje się główną nagrodą.
wtorek 21 marca 7:00 TV 6
Najbliższe powtórki:

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu


ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.

zadzwoń do nas

22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:

Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne

Zainteresowała Cię
nasza oferta?

Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>