Star Trek VI: Wojna o pokój

Star Trek VI: The Undiscovered Country USA | 1991 | 135 min. | Obsada: William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, James Doohan, Walter Koenig, Nichelle NicholsReżyseria: Nicholas Meyer
Wojna między imperium Klingonów a Federacją Planet trwała niemal 100 lat. Teraz wreszcie pojawia się nadzieja na pokój. Na Imperium Klingonów spada katastrofa: wybucha księżyc Praxis, który zasilał energią ich macierzysty świat. Eksplozja niszczy warstwę ozonową planety wojowniczej rasy. W obliczu nieuchronnej zagłady Klingoni muszą szukać pomocy u swojego wroga - Federacji. Rozpoczynają się negocjacje, kanclerz Imperium wyrusza na Ziemię. Zadanie eskortowania klingońskiego dostojnika zostaje powierzone załodze "Enterprise". Podczas podróży dochodzi do niespodziewanego ataku, a kanclerz pada ofiarą morderstwa. Wszystko wskazuje na to, że ogień otworzył "Enterprise", a zabójcami są jego dowódcy, McCoy oraz Kirk, którego syn kilka lat wcześniej zginął z rąk Klingonów. Rozmowy pokojowe zostają zerwane, zaś bohaterowie aresztowani, skazani i uwięzieni na planecie zamienionej w kolonię karną. Dowody przemawiają przeciw McCoy'owi i Kirkowi, ale Spock nie wierzy w winę przyjaciół. Jest przekonany, że zostali wrobieni i rozpoczyna jeszcze jedną misję, której celem jest uwolnienie towarzyszy i przywrócenie nadziei na pokój.

Film "Star Trek V: Ostateczna granica" z 1989 roku miał być ostatnią częścią gwiezdnej sagi z udziałem oryginalnej załogi USS "Enterprise". Aktorzy grający kapitana Kirka, Spocka, McCoy'a i ich towarzyszy wcielali się w te postaci od połowy lat 60., ich epoka nieuchronnie zmierzała ku końcowi. Doczekali się zresztą godnych spadkobierców. Od końca lat 80. trwała emisja serialu telewizyjnego "Star Trek: Następne pokolenie" i było jasne, że jeżeli cykl filmów kinowych będzie kontynuowany, to raczej z udziałem nowych bohaterów. Tak się zresztą stało, ale zanim stara załoga "Enterprise" odeszła w stan zasłużonego spoczynku, wystąpiła jeszcze raz, w szóstej części sagi pod tytułem "Wojna o pokój". Fabuła filmu, wprowadzonego na ekrany w atmosferze entuzjazmu po upadku muru berlińskiego, pełna była aluzji do ówczesnych wydarzeń politycznych. W Imperium Klingonów nietrudno było odczytać alegorię rozpadającego się Związku Radzieckiego, który w obliczu katastrofy w Czarnobylu i zapaści ekonomicznej kończy Zimną Wojnę i podejmuje rozmowy z demokratycznym światem, symbolizowanym przez Federację. Po okresie, w którym filmy sagi reżyserowali występujący w "Star Treku" aktorzy Leonard Nimoy i William Shatner, realizację powierzono znów NICHOLASOWI MEYERSOWI, autorowi drugiej części cyklu, "Gniew Khana". Meyers odświeżył "Star Trek" i przywrócił fantastycznonaukowej epopei dawny blask, umożliwiając najsłynniejszym bohaterom w historii filmowej science-fiction pożegnanie się z widzami w pełnej chwale.
wtorek 21 marca 7:45 TNT HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>