Droga do piekła

Borderland Meksyk | 2007 | 105 min. | Obsada: Brian Presley, Jake Muxworthy, Rider Strong, Damián Alcázar, Roberto Sosa, Humberto BustoReżyseria: Zev Berman
Droga do piekła
Prawo ani policja nie ingerują tu w swobodny przepływ narkotyków i broni. Prostytutki spełniają wszystkie życzenia klientów, głównie amerykańskich turystów. Przyjaciele w towarzystwie nowo poznanej Valerii (Martha Higareda) i jej kuzynki (Francesca Guillén) rzucają się w wir zabawy i używek. Nie zauważają, kiedy Phil znika. Gdy nie pojawia się do następnego ranka, zgłaszają sprawę na policję. Pomocy jednak nie otrzymują. Postanawiają wziąć śledztwo w swoje ręce. Zasięgają języka u mieszkańców miasteczka. Wszystko wskazuje na to, że kolega wpadł w sidła siejącej postrach w okolicy sekty. Wsparcia udziela im miejscowy stróż prawa Ulises (Damián Alcázar).

Meksykańskie pogranicze pobudza wyobraźnię amerykańskich filmowców jako miejsce sterroryzowane przez niekończące się wojny narkotykowych karteli. Specyfikę regionu pokazał z dokumentalnym zacięciem Steven Soderbergh w jednym z wątków głośnego "Trafficu". Lżejszy w wymowie był dziejący się na meksykańskim pograniczu "Od zmierzchu do świtu" Roberta Rodrigueza, w którym bracia kryminaliści zatrzymali się po przekroczeniu granicy w barze opanowanym przez wampiry. Zev Berman, twórca "Drogi do piekła", kierując kamerę na przygraniczne meksykańskie miasteczko, postawił na kino gatunkowe. Nakręcił horror z elementami filmu sensacyjnego. Za inspirację posłużyły mu wydarzenia z 1989 roku, kiedy został uprowadzony amerykański student Mark Kirloy. Jak się później okazało, porywacze należeli do sekty "narcosatanicos", której członkowie, czerpiący profity z handlu narkotykami, porywali i torturowali ofiary, a następnie rytualnie je zabijali. W obrazie Bermana porwanego turystę zagrał Rider Strong znany z serialu "Chłopiec poznaje świat" i horroru "Śmiertelna gorączka". Na ratunek przyjacielowi ruszają Brian Presley ("Odwaga i nadzieja", "Decydująca gra") i Jake Muxworthy ("Po napadzie", "Cień").
niedziela 22 stycznia 22:55 FilmBox Action
Najbliższe powtórki:

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>