Zgon na pogrzebie

Death at a Funeral USA | 2010 | 95 min. | Obsada: Chris Rock, Martin Lawrence, Tracy Morgan, Danny Glover, Zoe Saldana, Columbus ShortReżyseria: Neil LaBute
Zgon na pogrzebie
Na pogrzebie szacownego nestora rodu zbierają się jego ekscentryczni krewni i przyjaciele. Chcą oddać mu ostatni hołd. Podczas smutnej uroczystości nic nie dzieje się tak, jak powinno. Ginie ciało zmarłego, a jeden z gości (Columbus Short) zażywa omyłkowo środek halucynogenny. Sytuacji nie ułatwia też fakt, że honory gospodarza pełni sfrustrowany syn nieboszczyka, Aaron (Chris Rock), który żyje w cieniu swojego przebojowego brata Ryana (Martin Lawrence). Na domiar złego na pogrzebie pojawia się tajemniczy karzeł (Peter Dinklage), który grozi, że jeśli nie dostanie pieniędzy, ujawni rodzinną tajemnicę. Zdesperowani bracia zrobią wszystko, aby sekret nie wyszedł na jaw.

Przezabawna czarna komedia opowiadająca o pogrzebie, który niespodziewanie zamienia się w rodzinną katastrofę. Film w reżyserii utalentowanego niezależnego twórcy NEILA LABUTE'A ("Między nami facetami" - nagroda w Sundance, "Siostra Betty" - nominacja do Złotej Palmy, "Opętanie", "Kształt rzeczy") jest remakiem tak samo zatytułowanego obrazu Franka Oza z 2007 roku. Mimo że scenarzysta obu produkcji był ten sam - Anglik Dean Craig, wielu krytyków uznało film LaBute'a za śmieszniejszy i bardziej błyskotliwy od oryginału. Duża w tym zasługa znakomitej ekipy aktorskiej, w której skład weszli, m.in.: gwiazda nagrodzonego statuetką Emmy programu rozrywkowego "The Chris Rock Show" Chris Rock ("Siostra Betty", "Jay i Cichy Bob kontratakują", "Przywódca - zwariowana kampania prezydencka"), James Marsden (cykl "X-Men", "Superman: Powrót", "Lakier do włosów"), popularny komik Martin Lawrence ("Bad Boys", "Agent XXL", "Gang dzikich wieprzy"), Loretta Devine (serial "Boston Public", "Miasto gniewu", "Dreamgirls"), znana z roli w "Avatarze" Zoe Saldana (także: "Zgadnij, kto", "Star Trek") oraz Peter Dinklage ("Dróżnik", "Elf", "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian"), który grał również w komedii Franka Oza.
poniedziałek 12 grudnia 13:20 HBO3 HD
Najbliższe powtórki:

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WZBW.

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>