Błękitna głębia

Into the Blue USA | 2005 | 120 min. | Obsada: Paul Walker, Jessica Alba, Scott Caan, Ashley Scott, Josh Brolin, James FrainReżyseria: John Stockwell
Błękitna głębia
Jared (Paul Walker) jest nurkiem, który marzy o złożeniu firmy poszukującej zatopionych skarbów. Problem w tym, że bohater nie ma grosza na rozkręcenie interesu. Biletem do spełnienia marzeń może okazać się legendarny hiszpański galeon "Zefir", leżący gdzieś na dnie morza u wybrzeży Bahamów; wieść niesie, że kiedy statek zatonął, był pełen hiszpańskiego złota. Jared organizuje wyprawę, w której bierze udział jego dziewczyna Sam (Jessica Alba) oraz brat Bryce z nowo poznaną przyjaciółką. Sukces, który odnosi czwórka poszukiwaczy skarbów, przewyższa ich najśmielsze oczekiwania. Na dnie morza nurkowie odnajdują nie tylko "Zefira" z lukami pełnymi złota, lecz również zupełnie współczesny, zatopiony samolot. Na jego pokładzie także znajduje się cenny ładunek w postaci tony kokainy. Jared i Sam wiedzą, że kokaina to kłopoty, dlatego planują najpierw wydobyć złoto z hiszpańskiego galeonu, a dopiero potem powiadomić władze o narkotykach. Innego zdania jest Bryce, który ma wybitny talent do pakowania się w tarapaty. Patrząc na kokainę nie widzi problemu, lecz leżącą w zasięgu ręki fortunę. Sięgnięcie po nią jest oczywiście fatalnym błędem. Nieprzebierający w środkach, brutalni przemytnicy narkotyków, którzy "zgubili" na Karaibach warty majątek ładunek, nigdy nie przestali go szukać. Teraz uwaga gangsterów skupia się na czwórce poszukiwaczy skarbów.

"Błękitna głębia" kino skrojone na klasyczny letni przebój: film lekki, łatwy, przyjemny - ale też szybki, pełen przygód i z pięknymi aktorami w rolach głównych. Wcielając się w parę nurków, Jessica Alba ("Sin City") oraz Paul Walker ("Szybcy i wściekli") mają mnóstwo okazji do prezentacji swoich idealnie wyrzeźbionych ciał. Reżyser JOHN STOCKWELL dokłada zaś starań, aby oprócz wrażeń estetycznych, widzom nie zabrakło emocji. Wyprawa po skarby, która zapowiada się na barwną przygodę w promieniach karaibskiego słońca, szybko zmienia się w ostrą rozgrywkę między czwórką nurków, a gangiem gotowych na wszystko przemytników. Fabuła rozwija się w dynamiczny film akcji, a zdjęcia podwodne - jeden z największych atutów filmu - zapierają dech w piersiach.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
sobota 3 grudnia 23:55 TVP HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>