Mistrzowski rzut

"Mistrzowski rzut" skonstruowany jest według żelaznych zasad obowiązujących w hollywoodzkich filmach sportowych. Mamy więc drużynę na którą nikt nie liczy, nowego trenera, obowiązkowe sekwencje treningów, drogę na szczyt, czarną godzinę kryzysu i rzecz jasna, ostateczny triumf. To typowa amerykańska historia o przezwyciężaniu własnych ograniczeń i konsekwentnym realizowaniu marzeń.

Scenariusz mógłby wydać się banalny, ale taki nie jest - diabeł tkwi bowiem w szczegółach. "Mistrzowski rzut" różni od dziesiątków podobnych historii wrażliwa reżyseria DAVIDA ANSPAUGHA, emocjonalna temperatura opowieści, znakomicie odtworzone realia amerykańskiej prowincji lat 50., wnikliwa psychologia postaci, a przede wszystkim aktorstwo wykonawców dwóch głównych ról - Gene'a Hackmana i Dennisa Hoppera. Hackman wciela się w podstarzałego i cokolwiek tajemniczego trenera z przeszłością. Jego wiek i doświadczenie wskazują, że mógłby robić coś więcej niż prowadzić szkolną drużynę w małym miasteczku. Hopper odtwarza ojca jednego z zawodników - alkoholika, dla którego sukces drużyny jest szansą na odbicie się od dna. Zarówno Hackman jak i Hopper grają ludzi, którzy szukają w życiu drugiej szansy - prowadząc młodych koszykarzy do zwycięstwa, walczą nie tylko o sportowe trofea, lecz także o odzyskanie szacunku do samych siebie. Te dwie kreacje nadają "Mistrzowskiemu rzutowi" głębię, którą rzadko spotyka się w filmach sportowych i sprawiają, że obrazu Davida Anspaugha szybko się nie zapomina.
czwartek 8 grudnia 13:55 AMC
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>