40 dni i 40 nocy

40 Days and 40 Nights USA | 2002 | 115 min. | Obsada: Josh Hartnett, Shannyn Sossamon, Paulo Costanzo, Adam Trese, Emmanuelle Vaugier, Lorin HeathReżyseria: Michael Lehmann
Matt Sullivan (Josh Hartnett), młody yuppie z San Francisco, doznaje poważnego zawodu miłosnego. Początkowo jedynym lekarstwem na złamane serce wydają mu się kolejne niezobowiązujące romanse. Wkrótce jednak zaczyna odczuwać przesyt. Za radą brata - Johna (Adam Trese), który uczy się w seminarium duchownym, Matt składa wielkopostną deklarację: żadnego seksu przez 40 dni. Koledzy znający jego przyzwyczajenia wątpią czy dotrzyma przysięgi. Nawet współlokator Ryan (Paulo Costanzo) zastanawia się czy tak długa wstrzemięźliwość leży w naturze kolegi. A pokusy czyhają na niego na każdym kroku. Nawet w firmie internetowej bigwindow.com, w której pracuje, wszystkie koleżanki nagle zaczynają z nim flirtować. Mattowi zazwyczaj niełatwo wytrwać w swoich postanowieniach, ale tym razem naprawdę świetnie się kontroluje. Nawet uroki byłej dziewczyny, Nicole (Vinessa Shaw), nie robią już na nim wrażenia. Wszystko idzie dobrze do czasu, gdy w życie Matta wkracza kobieta z jego marzeń - Erica Sutton (Shannyn Sossamon).

Pomysł komedii o abstynencji seksualnej zaczerpnięty jest z autentycznych doświadczeń scenarzysty filmu Roberta Pereza. Reżyserii podjął się wytrawny hollywoodzki twórca MICHAEL LEHMANN, autor tak popularnych komedii jak "Hudson Hawk", "Odlotowcy", "Mój olbrzym" czy "Jak pies z kotem". W postać głównego bohatera wcielił się jeden z najpopularniejszych obecnie aktorów po drugiej stronie Atlantyku Josh Hartnett ("Pearl Harbor"). W roli drugoplanowej - szefa Matta - pojawia się pamiętany z filmu "Po godzinach" aktor i reżyser Griffin Dunne.
czwartek 8 grudnia 13:05 TNT HD
Najbliższe powtórki:

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu


ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.

zadzwoń do nas

22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:

Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne

Zainteresowała Cię
nasza oferta?

Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>