I zapadła ciemność

And Soon the Darkness USA | 2010 | 115 min. | Obsada: Amber Heard, Odette Annable, Karl Urban, Adriana Barraza, César Vianco, Michel NoherReżyseria: Marcos Efron
I zapadła ciemność
Po odświeżeniu się ruszają do baru, gdzie po wypiciu kilku drinków rozrywkowa Ellie wdaje się we flirt z miejscowym chłopakiem. Kiedy odrzuca zaproszenie do jego domu, mężczyzna staje się agresywny. Z pomocą dziewczynie przychodzi mieszkający w pokoju obok Amerykanin, Michael (Karl Urban). Nazajutrz rano przyjaciółki spóźniają się na jedyny autobus. W oczekiwaniu na następny oddają się lenistwu przy pobliskim wodospadzie. Gdy w wyniku sprzeczki o nocny incydent na chwilę się rozdzielają, Ellie znika bez śladu. Wezwana przez Stephanie policja nie kwapi się do działania. Równie mało pomocni okazują się mieszkańcy, którzy nie chcą z nią rozmawiać. Coś więcej o sprawie wydaje się wiedzieć kręcący się w pobliżu Michael.

"I zapadła ciemność" to debiut reżyserski MARCOSA EFRONA, będący remake'iem brytyjskiego thrillera z roku 1970. Efron, także współautor scenariusza, postarał się nadać filmowi autorski charakter. Jednocześnie nie chciał, by wprowadzone innowacje negatywnie wpłynęły na atmosferę niepokoju i zagubienia, będącą mocną stroną oryginału. "Pierwszą rzeczą, którą chciałem zachować była klarowność historii - para dziewczyn w obcym kraju, z których jedna przepada bez śladu. Nie ma tu kosmitów, nieuzasadnionej przemocy, seksu ani niczego podobnego. To była prosta, dobrze opowiedziana historia" - mówi reżyser, któremu udało się namówić producentów do rezygnacji z napisów tłumaczących rozmowy miejscowych. "Jeśli nie znasz hiszpańskiego, będziesz czuł się tak samo zagubiony jak bohaterki" - dodaje. Znalezienie młodych, atrakcyjnych, a jednocześnie zdolnych aktorek, które wcieliłyby się w amerykańskie turystki, nie nastręczało większych trudności. Znacznie trudniej było wybrać takie, w których widzowie od razu dostrzegliby najlepsze przyjaciółki. Ostatecznie postawiono na sprawdzone w kinie grozy Amber Heard, która w głównej roli debiutowała slasherem "Wszyscy kochają Mandy Lane" oraz Odette Annable, znaną z "Nienarodzonego" i "Projektu: Monster". Paniom partnerował Karl Urban, pamiętany przede wszystkim jako Eomer z drugiej i trzeciej części trylogii "Władca Pierścieni".

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

czwartek 8 grudnia 23:00 FilmBox
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>