Aktorki

Aktorki
Właśnie przygotowuje się do roli Natalii Pietrowny z "Miesiąca na wsi" Turgieniewa. Postać, w którą ma się wcielić jest podobna do niej - sfrustrowana i znerwicowana. To podobieństwo ułatwia Marcelline oddać się bez reszty roli i popaść w obsesję na punkcie swej bohaterki. Po próbach bezskutecznie stara się zrelaksować i otrząsnąć. Przybija ją czterdziestka na karku oraz niespełnione, coraz trudniejsze do zrealizowania pragnienia o posiadaniu dzieci i odpowiedniego partnera. Marcelline nie potrafi podążać za marzeniami, a dyskusje z wizerunkiem Matki Boskiej i zmarłym ojcem nie pomagają jej w odnalezieniu szczęścia. Zmiany nadchodzą, gdy reżyser spektaklu (Mathieu Amalric) przedstawia aktorce swoją asystentkę, Nathalie (Noémie Lvovsky).

Reżyserką, współautorką scenariusza i odtwórczynią głównej roli "Aktorek" jest VALERIA BRUNI TEDESCHI, artystka pochodząca ze słynnej, bogatej włoskiej rodziny przemysłowca Alberta Bruni Tedeschi i pianistki Marisy Borini. Valeria jest również starszą siostrą modelki, piosenkarki, a dziś pierwszej damy Francji Carli Bruni. W aktorskim dorobku Valerii Bruni Tedeschi znajdują się takie pozycje, jak "Monachium" Stevena Spielberga czy "5x2" i "Czas, który pozostał" Françoisa Ozona. "Aktorki" to drugi obraz przez nią wyreżyserowany. Karierę na tym polu rozpoczęła tragikomedią "Il est plus facile pour un chameau...", za którą otrzymała nominację do Cezara. W pracy za kamerą wzoruje się na mistrzach kina włoskiego - Fellinim i Viscontim, a także na Woodym Allenie. Bazuje na autoironii i sarkastycznym widzeniu otoczenia, a znakiem szczególnym jej twórczości jest umiłowanie teatralności. Scenariusz do "Aktorek", napisany przez Valerię wraz z inną szanowaną aktorką i reżyserką Noémie Lvovsky, był inspirowany epizodem z biografii Bruni Tedeschi, kiedy po kilku próbach "Miesiąca na wsi" dyrektor teatru ją zwolnił. Film miał być wynagrodzeniem sobie tej porażki, próbą pogodzenia się ze sztuką Turgieniewa oraz spojrzenia na własne życie z dystansu. Przyniósł artystce specjalną nagrodę jury w sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes.
czwartek 8 grudnia 12:05 FilmBox Extra HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>