Podwójna gra

A Different Loyalty Kanada | 2004 | 100 min. | Obsada: Sharon Stone, Rupert Everett, Julian Wadham, Jim Piddock, Michael Cochrane, Anne LambtonReżyseria: Marek Kanievska
Sielanka kończy się, kiedy pewnego wieczoru Leo bez ostrzeżenia nie wraca do domu. Sally rozpoczyna poszukiwania i odkrywa sensacyjne fakty o panu Cauffieldzie. Leo okazuje się być jednym z najgroźniejszych szpiegów KGB, pilnie poszukiwanym przez brytyjski wywiad. Teraz - jak udało się ustalić - przebywa w Moskwie. Sally, dla której małżeństwo jest ważniejsze od polityki, jedzie do Rosji, aby przekonać męża do powrotu do Anglii i podjęcia współpracy z brytyjskimi władzami. Jednak Leo, gorliwy wyznawca marksizmu, nie zamierza zdradzić partii - nawet dla ukochanej żony.

Oparta na autentycznej historii Eleanor Philby i jej męża agenta Kima Philby'ego "Podwójna gra" znalazła się w głównym konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie. Dokładnie dwadzieścia lat wcześniej debiutancki obraz "Another Country" MARKA KANIEVSKI walczył o Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Kanievska jednak to przede wszystkim autor telewizyjnych dokumentów, reportaży i filmów fabularnych oraz reklam nagradzanych m.in. British Advertising Awards. Mało kto pamięta, że reklama stała się przepustką do amerykańskiego kina również dla Sharon Stone - swoją twarzą gwiazda "Nagiego instynktu" firmowała m.in. szampon Clairol i Coca-Colę. "Podwójna gra" jest jednym z mniej znanych filmów Stone i pozostaje w cieniu jej kolejnej roli w znakomitym "Broken Flowers" (2005) Jima Jarmuscha. Lea Cauffielda zagrał Rupert Everett, który wcześniej wystąpił w takich filmach, jak "Pre't-a-Porter" (1994) Roberta Altmana, "Szaleństwa króla Jerzego" (1994) Nicholasa Hytnera czy "Mąż idealny" Oliviera Parkera, za którego otrzymał nominację do Złotego Globu . W komedii "Mój chłopak się żeni" (1997) P.J. Hogana partnerował Julii Roberts, a za rolę tę został wyróżniony American Comedy Award oraz nominacją do Złotego Globu i nagrody BAFTA. Rupert Everett to aktor, który nie boi się wyzwań. Odwagę demonstruje również w sferze prywatnej - jest jedną z nielicznych gwiazd w Hollywood, które otwarcie przyznają się do swojego homoseksualizmu.
czwartek 8 grudnia 19:20 FilmBox Action
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>