Kamienne ogrody

Gardens of Stone USA | 1987 | 115 min. | Obsada: James Caan, Anjelica Huston, James Earl Jones, D.B. Sweeney, Dean Stockwell, Mary Stuart MastersonReżyseria: Francis Ford Coppola
Film opowiada o żołnierzach z reprezentacyjnej kompanii towarzyszącej ceremoniom pogrzebowym. Tym elitarnym oddziałem dowodzą doświadczeni frontowi weterani. Jest wśród nich sierżant Clell Hazard (James Caan), który z niepokojem obserwuje jednego ze swoich podkomendnych, szeregowca Jackie'go Willowa (D.B. Sweeney). Od kiedy zaczęła się wojna wietnamska, kompania honorowa ma na cmentarzu pełne ręce roboty - do Arlington przybywa coraz więcej trumien wojennych bohaterów. Tymczasem Willow rwie się do boju, marzy, by trafić na front. Sierżant Hazard znał jego ojca, z którym walczył ramię w ramię w Korei. Wie też czym naprawdę pachnie wojna i próbuje, bezskutecznie, przekazać kąpanemu w gorącej wodzie Willowowi, że walka to nie romantyczna przygoda lecz okrutna rzeź.

FRANCIS FORD COPPOLA ma na koncie film, uważany za najlepszy obraz wojny Wietnamskiej w amerykańskiej kinematografii. Mowa oczywiście o "Czasie apokalipsy". Po kilku latach od ukończenia tego dzieła reżyser powrócił do wietnamskiego tematu, ale w odróżnieniu od monumentalnego "Czasu apokalipsy" "Kamienne ogrody" są obrazem oszczędnym i wyciszonym. Coppola odtwarza tu nastroje panujące w Ameryce w latach 60. - antywojenne demonstracje, polityczną gorączkę, telewizyjne newsy pełne makabrycznych wiadomości z Wietnamu. Na tym tle pokazuje subtelnie poprowadzoną ojcowsko-synowską relację młodego chłopaka i dojrzałego mężczyzny, który chciałby uchronić go przed nieszczęściem. Nie bez znaczenia jest fakt, że Coppola realizował film krótko po tragicznej śmierci swojego syna. Coś z osobistego dramatu reżysera przeniknęło do "Kamiennych ogrodów" - filmu pełnego szczerych, poruszających emocji.
środa 7 grudnia 18:05 Cinemax HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>