Miłosne gierki

Leatherheads USA | 2008 | 130 min. | Obsada: George Clooney, Renée Zellweger, John Krasinski, Jonathan Pryce, David de Vries, Rick ForresterReżyseria: George Clooney
Miłosne gierki
Na czele drużyny stoi Jimmy "Dodge" Connelly (George Clooney), przystojny, choć zuchwały gracz i szkoleniowiec, który marzy, aby futbol stał się profesjonalnym, popularnym wśród Amerykanów sportem. Chciałby także doprowadzić swą drużynę po najwyższe trofea. Los mu jednak nie sprzyja. Buldogi tracą sponsora i zaczynają się rozpadać. Podupada też formująca się dopiero liga. Ostatnią deską ratunku jest ściągniecie do drużyny kogoś sławnego i szanowanego. Wybór pada na podziwianego w całych Stanach bohatera I wojny światowej i świetnego futbolistę Cartera Rutherforda (John Krasinski). Plan zdaje egzamin. Superszybki Rutherford w jednym zespole z Dodgem i resztą graczy rozpoczynają podbój stadionów. Ich sukces przyciąga zainteresowanie prasy. Niedoświadczona reporterka z Chicago Lexie Littleton (Renée Zellweger), której celem jest dowieść, iż bohaterskie czyny wojenne nowej gwiazdy Buldogów są przesadzone, wszczyna dziennikarskie śledztwo. Uroda i błyskotliwość dziewczyny powodują, iż między Carterem i Jimmym wywiązuje się ostra rywalizacja o jej względy. Miłosne z początku gierki szybko przenoszą się na murawę wywołując perturbacje w drużynie i futbolowych rozgrywkach.

Po pierwszych reżyserskich sukcesach GEORGE CLOONEY postanowił spróbować sił w repertuarze nieco innym niż "Niebezpieczny umysł" czy "Good Night, and Good Luck", za reżyserię i scenariusz którego był nominowany do Oscara. "Miłosne gierki" to sentymentalna podróż do początków ukochanego sportu Amerykanów, przypomnienie jego ówczesnych bohaterów i niepowtarzalnego klimatu lat 20. Filmowiec przyznaje: "Zależało mi na tym, by moja produkcja różniła się od tych, w których występowałem ostatnio. "Syriana" czy "Good Night, and Good Luck" opowiadają o ważnych sprawach, o problemach współczesnego świata. Chciałem wreszcie od tego odejść, zmienić formułę (...), dlatego postanowiłem nakręcić coś lekkiego, uniwersalnego. Po prostu komedię, na której widzowie mogliby dobrze się bawić".

Oprócz reżyserowania Clooney zajął się także produkcją oraz zagrał jedną z głównych ról. Jak sam przyznaje, było to trudne doświadczenie, nie tylko ze względu na nawał obowiązków. W jednym z wywiadów wspominał: "Zapomniałem, że oprócz aktorstwa w grę wchodził futbol. Już w pierwszym dniu zdjęć zostałem przewrócony przez 21-letniego dryblasa. OK. Mam kłopoty, pomyślałem, bo przed nami były jeszcze 4 miesiące kręcenia!". Obok Clooneya w obsadzie znalazła się aktorka, która świetnie odnajduje się nie tylko w rolach współczesnych, ale - jak pokazuje jej filmografia i kolekcja nagród - także w filmach ukazujących rzeczywistość sprzed lat. Dowodami na wszechstronność Renée Zellweger jest m.in. dramat "Wzgórze nadziei", za występ w którym otrzymała Oscara, nagrodę BAFTA oraz Złoty Glob czy "Chicago" które przyniosło aktorce Złoty Glob, nominację od Akademii oraz kilka innych prestiżowych laurów przemysłu filmowego.

Dwóm wielkim hollywoodzkim gwiazdom na ekranie partneruje przystojny aktor o swojsko brzmiącym nazwisku John Krasinski. Choć i on, i jego ojciec urodzili się już w Stanach, jego dziadkowie pochodzili z Polski. Sławę zyskał dzięki udziałowi w popularnym serialu "Biuro", w którym grał od 2005 roku. Za pracę przy tej produkcji dwa lata z rzędu otrzymał wraz z zespołem nagrodę Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. W 2009 roku sam adaptował, wyreżyserował i zagrał w "Brief Interviews With Hideous Men", chirurgicznym wręcz badaniu męskiej duszy opartym na książce Davida Fostera Wallace'a. Za swój debiut fabularny Krasinski był nominowany do Wielkiej Nagrody Jury na festiwalu Sundance.
środa 7 grudnia 18:50 CBS Europa
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>