Ziemiomorze, odc. 1

Eony lat temu, kraina Ziemiomorza najechana została przez hordę złych demonów zwanych Bezimiennymi. Aby przywrócić porządek na ziemi, potężna kapłanka poskromiła Bezimiennych i uwięziła ich w Świątyni Atuanu. Kapłanka wykorzystała ich moc do stworzenia amuletu pokoju - mistycznego przedmiotu pozwalającego na utrzymanie świata w stanie równowagi.

Po pokonaniu Bezimiennych, Ziemiomorze stało się krainą piękna, pokoju i harmonii między wszystkimi jej mieszkańcami. Jednakże spokojny żywot jaki wiedli uległ jednak zakłóceniu, kiedy to amulet pokoju został rozbity na dwie połowy przez błyskawicę. Zniszczenie amuletu wyzwoliło siły zła, a w krainie zapanowało prawdziwe piekło i chaos. Król Tygath (Sebastian Roche), bezlitosny tyran pałający żądzą nieograniczonej władzy i nieśmiertelności zaatakował Ziemiomorze. Chcąc podbić wyspę, wysłał na nią legiony najemnych Kargidów. Czy jest ratunek dla niegdyś pięknej i szczęśliwej krainy oraz zamieszkujących ja ludzi? Jedyną przeszkodą na drodze Tygatha do całkowitego podboju Ziemiomorza może być tylko jeden człowiek, który posiadł władzę nad Bezimiennymi... Ged.

Nieświadomy swojego przeznaczenia Ged (Shawn Ashmore) żyje swoim własnym życiem, podążając ścieżką początkującego czarownika, pragnącego za wszelką cenę udowodnić swoje umiejętności innymi. Ged jest posiadaczem srebrnej błyskotki, podarowanej mu przez starszego sąsiada. Z czasem odkrywa, że błyskotka ta jest połową Amuletu Pokoju. Nie wie, że posiadaczką drugiej połowy potężnego amuletu jest piękna młoda kapłanka imieniem Tenar (Kristin Kreuk), nieznana kobieta, która pojawia się w jego snach.

Ged stara się rozwijać swoje magiczne umiejętności i zdolności, aby móc któregoś dnia ocalić Ziemiomorze przed unicestwieniem. Mentor i opiekun Geda, Ogion (Danny Glover) nieustannie ostrzega młodego zapaleńca, że zrozumienie wszystkich sekretów magicznej mocy wymaga czasu, jednakże impulsywny młodzian wybiera drogę na skróty, postanawiając udać się po nauki na Wyspę Czarodziejów, Roke. Przez nieuwagę i nieświadomy konsekwencji, Ged uwalnia z niewoli najbardziej ponure i straszliwe ze stworzeń Gebeta i zostaje wygnany z Roke. Tropiony przez Gebeta Ged wdaje się w szaleńczy wyścig z czasem, próbując odnaleźć drugą połowę amuletu, powstrzymać króla Tygatha i przywrócić pokój w Ziemiomorzu.

Losy Ziemiomorza będą zależeć od wyzwań i zadań, których trudność i niebezpieczeństwa przekraczają najśmielsze oczekiwania Geda. Walka o ocalenie Ziemiomorza okazuje się być dla młodzieńca prawdziwym sprawdzianem dojrzałości i męskości. W trakcie swej podróży Geda czeka wiele przygód, niechcący otworzy on Wrota dla Bezimiennych i uwalnia swój własny cień. Uciekając przed swoją własną ciemną stroną, Ged dowiaduje się od swojego opiekuna i nauczyciela Ogiona, że musi stawić czoła złej mocy, a nie przed nią uciekać. Tylko konfrontacja pozwoli mu bowiem odnaleźć bezcenny skarb, którego poszukuje. W labiryntach Bezimiennych i ukrytych komnatach Ziemiomorza, Ged i Tenar muszą pokonać niewyobrażalne niebezpieczeństwa, podążając ścieżką pokonania niecnych zamiarów króla Tygatha i przywrócenia wiecznego pokoju w swojej krainie.

Po "Władcy pierścieni" i "Harrym Potterze" nadeszła kolej na ekranizację niezwykłej, wielokrotnie nagradzanej fantastycznej powieści Ursuli K. Le Guin. Film "Ziemiomorze" wyreżyserował ROBERTA LIEBERMANA ("The Casino").ł W filmie występują Shawn Ashmore ("X-Men", "X-Men 2"), Isabella Rossellini ("Blue Velvet"), Kristin Kreuk ("Smallville") oraz Danny Glover ("Lethal Weapon").

"Ziemiomorza" to prawdziwa przygoda, niezwykła historia i mnóstwo wspaniałych wrażeń!
środa 7 grudnia 15:20 CBS Europa
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>