Obcy krewni

Relative Strangers USA | 2006 | 90 min. | Obsada: Danny DeVito, Kathy Bates, Ron Livingston, Neve Campbell, Beverly D'Angelo, Edward HerrmannReżyseria: Greg Glienna
Wiadomość o tym, że jest adoptowanym dzieckiem spada na niego jak grom z jasnego nieba i jak w wielu podobnych przypadkach wywołuje u niego nieposkromioną chęć odnalezienia biologicznych rodziców. Richard szybko przekonuje się, że jego geny nie mają wiele wspólnego z arystokracją. Naturalni rodzice dystyngowanego prawnika, Agnes (Kathy Bates) i Frank (Danny DeVito) Menure'owie, wydają mu się spełnieniem najgorszych sennych koszmarów. Są rubaszni i hałaśliwi, obżerają się i nader niedyskretnie uprawiają seks. Nic dziwnego, że po ich poznaniu Richarda nachodzi kryzys egzystencjalny. Nieoczekiwanie to załamanie jest w jego życiu początkiem wielkiej zmiany.

GREG GLIENNA wyreżyserował dotychczas zaledwie 4 filmy, ale do wszystkich za wyjątkiem "The Can Man" sam napisał scenariusze. Mało kto wie, że to jego pomysłem, a zarazem debiutem była komedia "Poznaj moich rodziców", zrealizowana w mało znanej obsadzie w 1992 roku (sam reżyser wcielił się w jedną z pierwszoplanowych ról). Film był wyświetlany w małych kinach Nowego Jorku i Londynu, a na jeden z seansów trafił Steven Soderburgh, któremu tak spodobał się pomysł Glienny, że zainteresował nim hollywoodzkich producentów z Universal. "Poznaj moich rodziców" zrealizowano od nowa z doborową obsadą (m.in. Ben Stiller, Robert De Niro) w 2000 roku, a Glienna pozyskał w ten sposób środki na realizację swojego kolejnego pomysłu, komedii "Obcy krewni".

Tym razem reżyser mógł już sobie pozwolić na gwiazdorską obsadę. Biologicznego ojca Richarda zagrał z właściwym sobie wdziękiem laureat Złotego Globu Danny DeVito, matkę zaś Kathy Bates, zdobywczyni Oscara za rolę w ekranizacji powieści Stephena Kinga "Misery". W narzeczoną prawnika wcieliła się znana z serii "Krzyk" Neve Campbell, a w ojca-arystokratę nagrodzony Emmy Edward Herrmann. Richarda wykreował natomiast Ron Livingston, magister teatrologii i literatury angielskiej, aktor pamiętany z roli Lewisa Nixona w serialu "Kompania braci", za którą został nominowany do Złotego Globu.
środa 7 grudnia 17:55 FilmBox Premium
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>