Tamara i mężczyźni

Tamara Drewe Wielka Brytania | 2010 | 120 min. | Obsada: Gemma Arterton, Luke Evans, Dominic Cooper, Roger Allam, Bill Camp, Tamsin GreigReżyseria: Stephen Frears
Tamara i mężczyźni
Jednym z nich jest jej admirator sprzed lat Andy (Luke Evans), innym żonaty pisarz Nicholas (Roger Allam). Trzeci to aktualny chłopak dziennikarki Ben (Dominic Cooper), perkusista zespołu rockowego, który staje się obiektem zainteresowania miejscowej uczennicy Jody (Jessica Barden). Szybko okazuje się, że przybycie dynamicznej i wyzwolonej Tamary obraca do góry nogami życie całej społeczności.

"Tamara i mężczyźni" jest przewrotną komedią obyczajową luźno opartą na popularnym brytyjskim komiksie, publikowanym na łamach dziennika "The Guardian". Wyreżyserował ją STEPHEN FREARS, twórca tak znakomitych obrazów, jak "Niebezpieczne związki", "Przeboje i podboje" czy nominowana do Oscara "Królowa". "Nawet nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, co to jest właściwie za film" - mówił o swojej najnowszej produkcji. "Zwykle odpowiadam, że to współczesna pastorałka, komediowa sielanka". Sielanka jednak o tyle niekonwencjonalna, iż jej bohaterką jest dziewczyna przemieniona przez pobyt w wielkim mieście. Ponowne pojawienie się jej w rodzinnych stronach pociąga za sobą lawinę perypetii. "Wyjechała jako niezgrabna, nieatrakcyjna, obrażona na cały świat osiemnastolatka, a wróciła jako dwudziestoletnia piękność" - mówiła o bohaterce scenarzystka Moira Buffini. "Nikt jej nie poznaje, nikt nie może do końca uwierzyć, że to ta sama osoba. Zachowuje się więc trochę jak lis w kurniku i z niecierpliwością czeka na rozwój wydarzeń. (...) Naciska różne guziki i obserwuje, co się wydarzy". W tej urzekająco angielskiej, "wiejskiej" komedii wystąpili m.in. Gemma Arteron ("Starcie tytanów", "Książe Persji - piaski czasu"), Luke Evans ("Starcie tytanów", "Immortals. Bogowie i herosi"), Dominic Cooper ("Mamma Mia!", "Była sobie dziewczyna") i Roger Allam ("V jak Vendetta", "Żelazna dama").

"Portret współczesnej brytyjskiej wsi, podobny do tego z "Tamary i mężczyzn" właściwie nie istnieje w brytyjskiej kulturze" - przekonywał po ukończeniu zdjęć Stephen Frears. "Jestem zadowolony, że wyszło to tak zabawnie, mimo że w gruncie rzeczy poruszamy całkiem poważne tematy".

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

wtorek 6 grudnia 16:05 Ale kino+ HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>