Eksperyment SS

Outpost Wielka Brytania | 2008 | 115 min. | Obsada: Ray Stevenson, Julian Wadham, Richard Brake, Paul Blair, Brett Fancy, Enoch FrostReżyseria: Steve Barker
Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z państw Europy środkowo-wschodniej. Kraj ogarnięty jest wojną domową. Tajemniczy biznesmen Hunt (Julian Wadham - Szaleństwo króla Jerzego, Angielski pacjent) wynajmuje grupę najemnych żołnierzy, którzy mają za zadanie towarzyszyć mu jako ochrona w ekspedycji geologicznej. Prosta na pozór misja zamienia się w koszmar, gdy uczestnicy wyprawy natrafiają na stary bunkier z czasów drugiej wojny światowej. Podczas jego penetracji odkrywają, że budowla jest siedliskiem przerażających zjaw. To jednak dopiero początek makabry, jaka ich czeka. Po wejściu do mrocznych korytarzy uczestnicy eskapady zaczynają ginąć. Okazuje się, że podczas II wojny światowej w bunkrze przeprowadzano eksperymenty, które miały zapewnić nazistom nieśmiertelność. Oficjalnie badania się nie powiodły, ale prawda jest zupełnie inna.

Sprawnie zrealizowany horror o kryjącej się w starym bunkrze, mrocznej tajemnicy z czasów drugiej wojny światowej. Brytyjski reżyser sugestywnie buduje klimat narastającej grozy, dzięki czemu film od początku do końca ogląda się w niesłabnącym napięciu. Atmosferę zagrożenia podkreślają zarówno "brudne", wyprane z koloru zdjęcia Gavina Struthersa, jak i klaustrofobiczna scenografia. Pełnometrażowy debiut Steve'a Barkera porównywany jest do takich obrazów jak "Bunkier", "Hostel", "Dolina cieni" czy "R-Point". W jednej z ról wystąpił znany z serialu "Rzym", Ray Stevenson ("Król Artur", "Punisher - Strefa wojny").
poniedziałek 5 grudnia 23:00 TV 6
Najbliższe powtórki:

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu


ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.

zadzwoń do nas

22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:

Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne

Zainteresowała Cię
nasza oferta?

Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>