W matni

Brokedown Palace USA | 1999 | 100 min. | Obsada: Claire Danes, Kate Beckinsale, Daniel Lapaine, Bill Pullman, Jacqueline Kim, Lou Diamond PhillipsReżyseria: Jonathan Kaplan
W matni
W Bangkoku poznają przystojnego Australijczyka. Nick Parks (Daniel Lapaine) faworyzuje Darlene mimo wyraźnych awansów ze strony jej przebojowej przyjaciółki. Alice jest zazdrosna i czuje się urażona. Nick proponuje dziewczynom wspólny wypad do Hongkongu. Na lotnisku okazuje się, że w bagażu Amerykanek znajduje się heroina. Alice i Darlene zostają aresztowane. Zdezorientowane wzajemnie podejrzewają się o przemyt i zdradę. Tajski sąd skazuje je 33 lata ciężkiego więzienia. Osadzonym w "Brokedown Palace" rodaczkom próbuje pomóc ekscentryczny prawnik "Yankee" Hank Green (Bill Pullman), który odkrywa, że Nick Parks posługiwał się fałszywym nazwiskiem i w samolocie do Hongkongu miał innych kurierów. Dwie młode Amerykanki miały być tylko przynętą dla tajskiej policji. Mimo tych dowodów sąd odrzuca apelację i utrzymuje w mocy wydany wcześniej wyrok. Zrozpaczone Alice i Darlene podejmują próbę ucieczki z więzienia.

"W matni" wyreżyserował dwukrotnie nominowany do Złotego Niedźwiedzia JONATHAN KAPLAN ("Oskarżeni", "Pole miłości", "Wystrzałowe dziewczyny"), który zyskał uznanie dzięki sprawnie zrealizowanym filmom łączącym atrakcyjną formę z głębszymi treściami społeczno-psychologicznymi. Scenariusz napisał David Arata ("Zawód: Szpieg", "Ludzkie dzieci" - nominacja do Oscara) na podstawie noweli Adama Fieldsa. Kaplan jest nazywany "reżyserem kobiet", ponieważ większość jego filmów opiera się na interesujących, rozbudowanych wewnętrznie postaciach kobiecych. Podobnie jest "W matni". Dwukrotna laureatka Złotego Globu Claire Danes ("Godziny", "Troje do pary", "Drapieżnik") jako Alice Marano jest niespokojnym duchem. Równie łatwo zjednuje sobie ludzi, co ich sobie zraża. Potrafi być dzielna i niewielu rzeczy w życiu się boi. Jej przyjaciółkę gra Kate Beckinsale ("Aviator", "Cena prawdy", "Wszyscy mają się dobrze"). Darlene Davis pochodzi z "dobrego domu", jest wrażliwą, zdystansowaną dziewczyną. Bohaterki łączą dynamiczne relacje i silne więzi. Realistyczny obraz bliskiej przyjaźni przełamuje "W matni" czarno-białe schematy. Wiele w nim tajemnic i napięcia oraz prawdziwych emocji. W roli ekscentrycznego prawnika wystąpił Bill Pullman ("Mokra robota", "Wino na medal", "Dochodzenie"). Z powodu tematyki scenariusza zdjęcia w Tajlandii były wykluczone. Większość scen plenerowych zrealizowano w Manili, a pomieszczenia szpitala psychiatrycznego w Azylu Fabella zamieniono na tajskie więzienie. Autorem zdjęć jest Newton Thomas Sigel ("Niebezpieczny umysł", "Walkiria", "Miłosne gierki').
poniedziałek 5 grudnia 20:00 Canal+ Film
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>