Królowa ringu

Against the Ropes USA | 2004 | 110 min. | Obsada: Meg Ryan, Omar Epps, Charles S. Dutton, Skye McCole Bartusiak, Sean Bell, Dean McDermottReżyseria: Charles S. Dutton
30-paroletnia Jackie (Meg Ryan) pracuje jako sekretarka. Mimo wysokich kompetencji wciąż czuje się niedoceniana. Ambitna kobieta postawia sama zająć się swoją zawodową karierą. Od lat interesuje się boksem i sama amatorsko trenuje. Zna wielu ludzi z kręgów sportowego biznesu. Wydaje się, że rola menadżera promującego młode talenty byłaby dla niej idealnym zajęciem, ale start w nowym zawodzie jest bardzo trudny, przede wszystkim dlatego, że boks jest profesją zdominowaną przez mężczyzn. Kallen nie poddaje się jednak i szuka kandydata na potencjalnego mistrza ringu. Jej uwagę przykuwa uliczny rozrabiaka, czarnoskóry Luther Shaw (Omar Epps). Jackie zauważa, że chłopak oprócz silnego ciosu i woli walki, ma zadatki na rasowego króla boksu. Luther ma jednak niełatwy charakter i początkowo podchodzi do współpracy z Jackie bez entuzjazmu. Jej sprzymierzeńcem staje się ceniony, ale emerytowany już trener Felix Reynolds (Charles S. Dutton). Cała trójka przechodzi długą drogę zanim dane im będzie stoczyć walkę o mistrzowski tytuł.

"Królowa ringu" to drugi film w reżyserskim dorobku CHARLESA S. DUTTONA. Ten czarnoskóry aktor pamiętany jest z takich produkcji, jak "Obcy 3", "Czas zabijania", "Zagubione serca", "Kto zabił ciotkę Cookie?", "Gothika" czy "Sekretne okno". W "Królowej ringu" pojawił się w drugoplanowej roli Felixa, ale niekwestionowaną gwiazdą jest tu jedna z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorek Meg Ryan. W jej bogatej filmografii są tak głośne tytuły, jak "Kiedy Harry poznał Sally", "The Doors", "Bezsenność w Seattle", "Francuzki pocałunek", "Szalona odwaga", "Masz wiadomość", "Miasto Aniołów", "Dowód życia", czy dość nietypowy w jej dorobku "Tatuaż". Do roli Jackie aktorka przygotowywała się trenując przez kilka tygodni boks. W "Królowej ringu" występuje u jej boku młody czarnoskóry aktor Omar Epps ("Krzyk 2", "Śniadanie mistrzów", "Drakula 2000", "Alfie", serial "Ostry dyżur"), który osiem lat temu spotkał się z Duttonem na planie jego reżyserskiego debiutu "Pierwsze wykroczenie".
poniedziałek 5 grudnia 7:55 HBO3 HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>