Wpadka

Knocked Up USA | 2007 | 155 min. | Obsada: Seth Rogen, Katherine Heigl, Paul Rudd, Leslie Mann, Jason Segel, Jay BaruchelReżyseria: Judd Apatow
Uszczęśliwiona ofertą pracy na wymarzonym stanowisku, postanawia uczcić sukces wypadem do klubu. Nocne szaleństwo ma nieoczekiwane konsekwencje - osiem tygodni później Allison dowiaduje się, że jest w ciąży. Postanawia odszukać mężczyznę, z którym feralnego wieczoru wylądowała w łóżku. Okazuje się nim Ben Stone (Seth Rogen), zdziecinniały nieudacznik, prowadzący serwis internetowy z rozbieranymi zdjęciami gwiazd. Chociaż Ben nie wydaje się dobrym materiałem na ojca, Allison postanawia dla dobra dziecka podjąć próbę wspólnego życia. Nie jest to jednak łatwe, bo przyszłych rodziców dzieli zbyt wiele.

"Wpadka" w lekki sposób opowiada o konsekwencjach jednego wieczoru, który odmienia życie dwojga przypadkowych ludzi - dynamicznej i pewnej siebie dziennikarki oraz pozbawionego ambicji "wiecznego chłopca". Historia narodziła się w głowie producenta, scenarzysty i reżysera JUDDA APATOWA, który w ciągu kilku lat zdołał ugruntować swoją pozycję specjalisty od inteligentnych, acz nierzadko szokujących komedii obyczajowych. Już jako reżyser telewizyjny Apatow zabłysnął talentem do snucia opowieści o ludziach, mierzących się z kłopotliwymi życiowymi sytuacjami. Debiutem kinowym filmowca był znany widzom "40-letni prawiczek", od którego rozpoczęła się także wielka kariera Steve'a Carella, późniejszego zdobywcy Złotego Globu za rolę w serialu "Biuro". Po sukcesie "40-letniego prawiczka" Apatow stanął ponownie za kamerą 2 lata później. Do "Wpadki" sam napisał scenariusz i wcielił się w jednego z producentów filmu. W wywiadach przyznawał, że do stworzenia postaci niezdarnego Bena Stone'a zainspirował go komik Seth Rogen, z którym współpracował na planie m.in. "40-letniego prawiczka". Naturalnie filmowiec powierzył tę rolę właśnie Rogenowi, znanemu kinomanom m.in. z "Donnie Darko", komedii Kevina Smitha "Zack i Miri kręcą porno" czy "Boskiego chilloutu". Widzowie pamiętają Rogena m.in. z komedii "Ja, ty i on" z Owenem Wilsonem. Przy realizacji "Wpadki" Apatow miał większy problem z obsadą roli ambitnej Allison Scott. Po tym, jak propozycję wcielenia się w młodą dziennikarkę odrzuciła Anne Hathaway, media spekulowały, że angaż może trafić do Jennifer Love Hewitt, Kate Bosworth, Lindsay Lohan lub Portii de Rossi. Ostatecznie rola przypadła Katherine Heigl, aktorce która popularność zawdzięcza w głównej mierze występowi u boku Gerarda Depardieu w filmie "Tata i małolata" oraz udziałowi w popularnym serialu "Roswell: W kręgu tajemnic". Katherine zagrała także m.in. w telewizyjnym cyklu "Chirurdzy" i sportowej komedii "Olimpiada".

"Wpadka" zebrała sporo pozytywnych recenzji. Magazyn "Variety" określił komedię Apatowa jako "wybuchowo zabawną", a tygodnik "Time" przypisał powodzenie filmu jego lekko skandalizującemu humorowi obyczajowemu. W tym samym roku, w którym "Wpadka" trafiła do kin Judd Apatow zajął pierwsze miejsce w rankingu 50 najmądrzejszych ludzi w Hollywood sporządzonym przez "Entertainment Weekly".
niedziela 4 grudnia 22:55 CBS Europa
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>