Planeta małp

Planet of the Apes USA | 2001 | 120 min. | Obsada: Mark Wahlberg, Tim Roth, Helena Bonham Carter, Michael Clarke Duncan, Paul Giamatti, Estella WarrenReżyseria: Tim Burton
Po przymusowym lądowaniu Leo zostaje schwytany przez małpie wojsko, na czele którego stoi kapitan Attar (Michael Clarke Duncan). Attar prowadzi Leo do swego duchowego przywódcy Thade'a, który fanatycznie dąży do zagłady całego rodzaju ludzkiego. Thade uznaje Leo za zagrożenie dla istniejącego porządku i postanawia go zabić. W obronie pilota staje szympansica Ari (Helena Bonham Carter), córka senatora, a przy tym niezależna aktywistka praw człowieka, która wierzy w pokojowe współistnienie gatunków. Korzystając z jej pomocy, Leo wraz z garstką współwięźniów ucieka z niewoli i przyłącza się do oddziałów buntowników, którzy walczą z tyranią Thade'a.

Kiedy nowa wersja "Planety małp" w reżyserii TIMA BURTONA weszła na ekrany amerykańskich kin, zepchnęła głównego konkurenta "Jurrasic Park III" z pozycji lidera i pobiła przy okazji kilka rekordów. Pierwszy weekend rozpowszechniania przyniósł 69 milionów dolarów. Film Burtona znacznie się różni od swego słynnego pierwowzoru z 1968 roku. Inaczej pokierowano tu losami bohaterów, ale główną różnicę odczuwa w jakości i skali zastosowania efektów specjalnych. To już całkiem inna epoka. Kluczem do sukcesu filmu była też charakteryzacja, która pozwoliła aktorom wcielić się w role małp. Powierzono ją sześciokrotnemu laureatowi Oscara Rickowi Bakerowi, twórcy charakteryzacji do takich filmów, jak: "Goryle we mgle", "Greystoke: legenda Tarzana, władcy małp" i "Wielki Joe". Ukryci pod maskami aktorzy są rozpoznawalni i mają pełną swobodę ekspresji. Efekt jego pracy przeszedł najśmielsze oczekiwania.
niedziela 4 grudnia 16:00 Canal+ Film
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>