Mali agenci

Spy Kids USA | 2001 | 90 min. | Obsada: Antonio Banderas, Carla Gugino, Alexa PenaVega, Daryl Sabara, Alan Cumming, Tony ShalhoubReżyseria: Robert Rodriguez
12-letnia Carmen (Alexa Vega) i jej młodszy brat Juni (Daryl Sabara) uważają swoich rodziców za nieszkodliwych nudziarzy. W rzeczywistości państwo Cortezowie (Antonio Banderas i Carla Gugino) są agentami w stanie spoczynku. Teraz zostają przywróceni do służby po tym, jak w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć ich koledzy. Wkrótce sami wpadają w pułapkę zastawioną na nich przez złowieszczego Fegana Floopa (Alan Cumming), który zamierza podbić świat. Młodzi Cortezowie, wyposażeni w wymyślne gadżety rodziców, ruszają im na pomoc.

"Mali agenci" wywołali niemałe zdziwienie wśród fanów ROBERTA RODRIGUEZA. Zrobił bowiem pozbawiony przemocy, familijny film akcji, przy okazji pastiszując kino szpiegowskie. W przeciwieństwie do tradycyjnych historii o agentach, "Mali agenci" posiadają też morał. "Utrzymanie jedności rodziny to wyzwanie na całe życie. To jest prawdziwa misja specjalna. Warta jest ona walki, ponieważ w życiu nie ma większej nagrody niż rodzina" - tak opisywał Rodriguez przesłanie płynące z filmu. Pomysł na "Małych agentów" pojawił się w trakcie pracy nad "Czterema pokojami" - "W tym filmie Antonio Banderas gra ojca dwojga dzieci, które w jednej ze scen noszą smokingi. Pamiętam, jak patrzyłem na te dzieciaki i myślałem: Ojej, one wyglądają jak mały James Bond i to jest niezły pomysł na kino familijne".

Jak przystało na film szpiegowski, w "Małych agentach" pełno jest niezwykłych gadżetów, których nie powstydziłby się sam Q zaopatrujący w nie Jamesa Bonda. W ich wymyślaniu przewodził sam Rodriguez, dając upust nieposkromionej wyobraźni. Wśród niezliczonych technicznych zabawek znalazły się m.in. łódź podwodna zmieniająca się w motorówkę, przeobrażający się w ułamku sekundy w amfibię Samochód Agenta, czy odrzutowy samolocik okrążający ziemię w kilka minut.

Reżyser obsadził w filmie swoich ulubionych aktorów - Antonio Banderasa, Cheecha Marina oraz Danny'ego Trejo. Największe brawa zebrali jednak młodzi odtwórcy - Alexa Vega i Daryl Sabara.
niedziela 4 grudnia 7:35 HBO HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>