Niania w akcji

Bo bui gai wak Hongkong | 2006 | 150 min. | Obsada: Jackie Chan, Michael Hui, Louis Koo, Charlene Choi, Biao Yuen, Yuanyuan GaoReżyseria: Benny Chan
Jego kumpel Octopus (Louis Koo) ma z kolei słabość do luksusowych kobiet. Romanse trzyma w tajemnicy przed żoną, a zarabia na nie kradzieżami. Złodziejskim fachem trudni się również Fong, w ten sposób obaj zdobywają pieniądze na swoje kosztowne nałogi. Kiedy w końcu w drzwiach Fonga pojawia się zdeterminowany egzekutor długów, sytuacja staje się poważna. Tak się składa, że finansowy kryzys dotyka również Octopusa, tak więc kiedy obaj otrzymują nietypowe zlecenie, nie mogą sobie pozwolić, by odmówić. Przedmiotem kradzieży ma być niemowlę - wnuk magnata finansowego. Przypadek sprawia, że akcja poważnie się komplikuje. Fong i Octopus muszą ratować własną skórę, a ich jedyną gwarancją przetrwania staje się uroczy, choć czasem nieco złośliwy bobas. Życie złodziei wypełniają wkrótce pieluchy, smoczki, podgrzewacze i grzechotki. Paradoksalnie, w tej sytuacji Fong wpada na pomysł, jak już nigdy nie ugrzęznąć w finansowym dołku.

Połączenie gangsterskiej opowieści, popisów kung fu i Jackie Chana z niemowlakiem to pomysł, który nie mógł okazać się niewypałem. Dlatego Chan, który z założenia nie gra negatywnych postaci, przyjął propozycję BENNY'EGO CHANA, reżysera takich filmów, jak "Nowa policyjna opowieść", "Policjanci z Hongkongu" czy "Zgadnij, kim jestem?". Aktor nie tylko wcielił się hazardzistę Fonga. Na ścieżce dźwiękowej można usłyszeć w jego wykonaniu temat przewodni filmu, a jego sugestii uwzględnionych w scenariuszu było tak wiele, że został uznany współscenarzystą. Na planie towarzyszył mu Louis Koo, znany kinomanom z thrillera "Moon to", dzięki któremu walczył o Złotego Konia podczas Golden Horse Film Festiwal. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Michale Hui, aktor od wielu lat samodzielnie reżyserujący filmy, oraz Charlene Choi, laureatka Golden Bauhinia Award za rolę w komedii "Hei wong ji wong".
niedziela 4 grudnia 15:25 Stopklatka TV
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>