Hannibal. Po drugiej stronie maski

Hannibal Rising Wielka Brytania | 2007 | 120 min. | Obsada: Gaspard Ulliel, Li Gong, Brian Caspe, Aaran Thomas, Helena-Lia Tachovská, Richard LeafReżyseria: Peter Webber
Ucieczka nie udaje się. W lesie, na oczach dwójki małych dzieci, Hannibala Lectera (Aaran Thomasi) jego młodszej siostry Mischy (Helena-Lia Tachovská), w okrutny sposób zamordowani zostają ich rodzice, krewni i służba. Niedługo potem również mała Mischa zostaje zabita i zjedzona przez oprawców. Hannibalowi udaje się przeżyć. Wstrząśnięty tragedią chłopak trafia do sowieckiego sierocińca, gdzie dręczony przez rówieśników doprowadza tam do buntu i ucieka. Cudem przedostaje się do Francji, gdzie żyje jego jedyny krewny. W posiadłości wuja zastaje jednak tylko wdowę po nim, Japonkę, Murasaki Shikibu (Li Gong). Potomkini wybitnej japońskiej pisarki roztacza opiekę nad Hannibalem (Gaspard Ulliel), łagodzi jego wojenną traumę, rozbudza w nim zainteresowania malarstwem i literaturą, a także japońską sztuką zabijania. Hannibal podejmuje studia medyczne, coraz bardziej zdaje sobie jednak sprawę, że rośnie w nim zło, którego nie potrafi kontrolować. Kiedy w obronie Lady Murasaki zabija jej prześladowcę, niespodziewanie rodzi się w nim żądza krwi. Postanawia wrócić do Europy Wschodniej, odnaleźć morderców swojej rodziny i wymierzyć im należną karę.

Film PETERA WEBBERA wyjaśnia zagadkę, która od dawna nurtuje wielbicieli "Milczenia owiec", "Hannibala" i "Czerwonego smoka". Skąd wziął się tak bezwzględny w swoim okrucieństwie kanibal, a jednocześnie błyskotliwy erudyta i miłośnik sztuki? Hannibala Lectera, który dziś jest już ikoną pop-kultury, stworzył Thomas Harris, jeden z najsłynniejszych autorów thrillerów psychologicznych na świecie. Po raz pierwszy postać ta pojawiła się jako drugoplanowy, acz istotny bohater wydanego w 1981 roku "Czerwonego smoka", który szybko stał się bestsellerem. Książką zainteresowali się producenci filmowi Martha i Dino de Laurentis i tak w 1986 roku Hannibal Lecter trafił na wielki ekran w filmie Michaela Manna "Łowca". W Hannibala wcielił się wówczas Szkot Brian Cox, ten sam, który w "Tożsamości Bourne'a" i "Krucjacie Bourne'a" zagrał Warda Abbotta. Potem świat oszalał na punkcie genialnego, nagrodzonego 5 Oscarami thrillera "Milczenie owiec" Jonathana Demme'a, w którym Hannibal powrócił, tym razem na pierwszym planie, w skórze Anthony'ego Hopkinsa. Dalsze losy słynnego kanibala opowiedział 10 lat później Ridley Scott w "Hannibalu", a rok później Bret Rattner pokusił się o realizację remake'u "Łowcy", który wszedł do kin pod książkowym tytułem "Czerwony smok". Wszystkie te filmy oprócz "Milczenia owiec" wyprodukowali Dino i Martha de Laurentis. To oni też wpadli na pomysł, aby wyjaśnić, skąd wziął się słynny seryjny morderca-kanibal. Kanwą scenariusza stał się mały fragment z "Hannibala", w którym wspomniana jest młodość Lectera. Producentom udało się namówić Thomasa Harrisa, żeby stworzył powieść o jego dzieciństwie i napisał dla nich scenariusz. Kiedy prace nad tekstem dobiegały końca do projektu dołączył angielski reżyser Peter Webber, który miał już wówczas na koncie sukces wyreżyserowanej przez siebie "Dziewczyny z perłą" (m.in. Europejska Nagroda Filmowa i 2 statuetki w San Sebastian. W młodego Hannibala Lectera wcielił się , którym de Laurentis zachwycił się oglądając "Bardzo długie zaręczyny" (Ulliel otrzymał za tę rolę Cezara). Partnerowała mu chińska aktorka Gong Li, była partnerka i wielka muza Zhanga Yimou, która rolami w jego "Zawieście czerwone latarnie" i "Historia Qiu Ju" wywalczyła 2 nagrody w Wenecji i zapisała się w historii światowego kina.
niedziela 4 grudnia 22:35 FilmBox Extra HD
Najbliższe powtórki:

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu


ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.

zadzwoń do nas

22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:

Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne

Zainteresowała Cię
nasza oferta?

Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>