Kosmiczna załoga

Galaxy Quest USA | 1999 | 120 min. | Obsada: Tim Allen, Sigourney Weaver, Alan Rickman, Tony Shalhoub, Sam Rockwell, Daryl MitchellReżyseria: Dean Parisot
Kosmiczna załoga
Prawdziwe życie telewizyjnych gwiazd jest jednak dużo mniej ekscytujące. Zwłaszcza, że minęło 20 lat od czasu, kiedy serial został zdjęty z anteny. Jason - czyli komandor Taggart - i jego koledzy z planu podzielili los wielu serialowych idoli, których artystyczna kariera zakończyła się na jednej roli. Dziś są głównie atrakcją festynów i rodzinnych imprez w supermarketach, na których gromadzą się ich wierni fani. Tymczasem mieszkańcy pewnej odległej planety traktują serial "Galaxy Quest" jako ziemską rzeczywistość i wyruszają na Ziemię, by odnaleźć dzielnego komandora Taggarta. Tak Jason Nesmith, wierząc że nawiedzający jego dom kosmici to przebrani fani serialu, trafia na pokład najprawdziwszego statku kosmicznego i przygoda zaczyna się zupełnie na serio.

Nominowana w 10 kategoriach do nagród Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films komedia "Kosmiczna załoga" to film DEANA PARISOTA, jednego z reżyserów serialu "Przystanek Alaska". Parisot do świata wielkiego kina wszedł dzięki dwóm znakomitym filmom krótkometrażowym. Debiutancki "Tom Goes to the Bar" (1985) zdobył nagrodę w Berlinie, a 3 lata późniejszy "The Appointments of Dennis Jennings" z Rowanem Atkinsonem otrzymał Oscara. Po tym wyróżnieniu Parisot rozpoczął współpracę z telewizją, m.in. przy serialach "Detektyw Monk" i "Ostry dyżur", z rzadka realizując filmy kinowe. Do "Kosmicznej załogi" udało mu się jednak zgromadzić doborową obsadę. Sigourney Weaver, która parodiuje tu graną przez siebie w "Obcym" Ellen Ripley, była 3 razy nominowana do Oscara, a oprócz tego zdobyła BAFTĘ, 3 Złote Globy i własną gwiazdę w Alei Sław. Partnerujący jej Tim Allen, nagrodzony za tę rolę Saturnem, jest obecnie jednym z ulubionych przez Hollywood aktorów komediowych ("Śnięty Mikołaj", "Na psa urok", "Święta Last Minute"). W "Kosmicznej załodze" wystąpił też Alan Rickman, czyli Professor Severus Snape z serii o "Harrym Potterze" i Sam Rockwell, laureat nagrody aktorskiej w Berlinie za rolę w "Niebezpiecznym umyśle" (2002) George'a Clooneya.
sobota 3 grudnia 10:10 TNT HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>