O czym szumią wierzby

The Wind in the Willows Kanada | 2006 | 100 min. | Obsada: Matt Lucas, Mark Gatiss, Lee Ingleby, Bob Hoskins, Imelda Staunton, Mary WalshReżyseria: Rachel Talalay
W drodze spotykają Pana Ropucha (Matt Lucas), aroganckiego bogacza i zagorzałego miłośnika szybkich samochodów, który właśnie planuje ukraść wymarzony wóz. Leśni przyjaciele z pomocą mądrego Borsuka (Bob Hoskins) starają się odwieść go od tego pomysłu. Postanawiają nawet zastosować wobec niego areszt domowy. Wszystko na nic. Ropuch ucieka i kradnie samochód. Nie cieszy się nim długo. Zostaje złapany i skazany na 20 lat więzienia, ale i tym razem udaje mu się zbiec w przebraniu kobiety. Kiedy dociera w rodzinne strony, okazuje się, że jego posiadłość zajęło stado łasic. Szczur, Kret i Borsuk pomagają mu odzyskać dom i w końcu Ropuch zdaje sobie sprawę, co zrobił i jakich ma wspaniałych przyjaciół.

Opowieści z serii "O czym szumią wierzby" autorstwa Kennetha Grahame'a były pierwotnie bajkami na dobranoc dla jego synka, który zginął w wypadku samochodowym w 1920 roku. Wydane po raz pierwszy w 1908 roku, są dziś jednymi z najpopularniejszych książek dla młodych czytelników, o czym świadczą tłumaczenia na wiele języków i liczne ekranizacje, zarówno animowane, jak i fabularne. Bohaterowie Grahame'a urzekli takich twórców, jak m.in. Alan A. Milne, autor "Kubusia Puchatka" oraz "Chatki Puchatka", który przeniósł ich historię na deski teatru. "O czym szumią wierzby" nie umknęły uwadze "Latającego Cyrku Monty Pythona". Adaptację z 1996 roku wyreżyserował Terry Jones, który zagrał w niej Ropucha, a towarzyszyli mu koledzy ze słynnej brytyjskiej grupy: Eric Idle, Michael Palin i oczywiście John Cleese.

Ostatnia pełnometrażowa ekranizacja "O czym szumią wierzby" została wyprodukowana dla angielskiej telewizji BBC ONE. Powieść zaadaptował Lee Hall, nominowany do Oscara za scenariusz do "Billy'ego Elliota", reżyserią zajęła się natomiast RACHEL TALALAY - scenarzystka, producentka i reżyserka, która współtworzyła m.in. bijący rekordy popularności serial "Ally McBeal". Film był kręcony w Bukareszcie i jego okolicach. Dzięki doskonałej charakteryzacji aktorzy zostali przemienieni w zwierzaki z powieści Grahame'a. Bob Hoskins, pamiętany jako Eddi Aliant z "Kto wrobił królika Rogera" (m.in. nominacja do Złotego Globu), stał się Borsukiem. Hoskins ma na koncie liczne filmowe laury, a wśród nich te najbardziej prestiżowe: Złoty Glob, BAFTĘ i nominację do Oscara za kreację w dramacie "Mona Lisa" Neila Jordana. W rolę dobrodusznego Krecika wcielił się Lee Ingleby, znany z takich filmów, jak "Pan i władca: Na krańcu świata" z Russelem Crowem czy "Kat" Simona Aeby'ego. Ropucha zagrał Matt Lucas, który zdobywa popularność dzięki serialowi "Mała Brytania", surrealistycznej podróży po Wyspach Brytyjskich, opartej na wielokrotnie nagradzanym słuchowisku radiowym.
sobota 3 grudnia 13:55 FilmBox Family
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>