Artur, odc. 2

Arthur Kanada | 17 min. |
Artur (Dudley Moore) jest multimilionerem i skończonym alkoholikiem, który zaczyna picie od rana i praktycznie nigdy nie trzeźwieje. Gdyby nie wierny kamerdyner Hobson (John Gielgud), wiecznie pijany bogacz prawdopodobnie dawno przepadłby z kretesem. Artur jest przy tym niezwykle sympatycznym, zadowolonym z życia, niepozbawionym wdzięku człowiekiem. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko miłości. Tymczasem dla wpływowej, bogatej rodziny nadużywający alkoholu i pozwalający sobie na kompromitujące wybryki Artur jest nieustannym powodem do wstydu i zmartwień. Problem milionera-pijaka postanawia rozwiązać wreszcie jego apodyktyczny ojciec. Arthur ma poślubić bajecznie bogatą dziewczynę z towarzystwa. Tuż przed zaręczynami bohater poznaje jednak kelnerkę Lindę (Liza Minnelli). W oczach rodziny związek z prostą, ubogą dziewczyną to niedopuszczalny skandal i mezalians. Arthur czuje jednak, że Linda to kobieta jego życia; jest dla niej gotów zrezygnować z fortuny, a nawet z alkoholu.

Lekka, inteligentna komedia STEVE'A GORDONA podbiła widzów swym nieodpartym urokiem. Wielka w tym zasługa Dudley'a Moore'a, brytyjskiego komika, który w "Arturze" zagrał rolę życia; jego bohater to jeden z najbarwniejszych filmowych alkoholików w historii kina. Równie imponujące są kreacje aktorów drugiego planu: Lizy Minnelli w roli bezinteresownej, bezpośredniej Lindy oraz sir Johna Gielguda, który wcielił się w sarkastycznego kamerdynera Hobsona. Dudley Moore otrzymał za swój występ nominację do Oscara, ale statuetka przypadła w udziale właśnie Gielgudowi. Nagrodę Akademii otrzymał również kompozytor i aranżer, mistrz piosenki Burt Bucharach. "Artur" był fabularnym debiutem reżysera i scenarzysty Steve'a Gordona. Filmowiec dostał nominację do Oscara za scenariusz; po wielkim sukcesie filmu wróżono mu w Hollywood wielką karierę. Niestety, w rok po premierze "Artura" Gordon zmarł na atak serca.
sobota 3 grudnia 10:38 JimJam
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>